Pożegnanie z ósemką

Raków przegrał z Wisłą Kraków pozbawiając się szans na awans do górnej ósemki. Ponownie, mimo lepszej gry ekipa spod Jasnej Góry straciła bardzo proste gole.

Ostatnie mecze Rakowa nie napawały optymizmem. Mimo lepszej postawy na boisku dwukrotnie remisowali. Podopieczni Marka Papszuna chcieli się przełamać i dalej walczyć o górną ósemkę. Jednak los i Wisła miała inne plany

Stylem nie zdobywa się punktów

Trener Rakowa postawił na ten sam skład, który rozpoczął spotkanie z ŁKS-em Łódź. Nie była to jednak dobra decyzja. Już na początku spotkania Raków stracił bramkę. Sędzia Mariusz Złotek podyktował rzut karny po zagraniu ręką Kamila Piątkowskiego. Wykorzystał go Jakub Błaszczykowski.

Mimo straconej bramki Raków napierał. Nie miało to jednak wpływu na wynik pierwszej połowy. Ekipa spod Jasnej Góry nie wypracowała sobie dogodnej sytuacji bramkowej.

Niewykorzystana sytuacja się zemściła

W drugiej części spotkania Raków oddał pole Wiśle, która z minuty na minutę przejmowała kontrolę na boisku. Mimo to nie potrafili ponownie pokonać Jakuba Szumskiego, co skrzętnie wykorzystała ekipa spod Jasnej Góry. Tomasz Petraszek świetnie podał piłkę do David Tijanić, ten z kolei obsłużył Petra Schwarza, który zdobył bramkę dla Rakowa.

Kilka chwil później, za sprawą rzutu karnego Felicio Brown Forbes wyprowadził ekipę spod Jasnej Góry na prowadzenie. Od tamtej pory na boisku grę prowadzili goście. Ale to gospodarze zdobywali bramki. Najpierw najwyżej w polu karnym Rakowa wyskoczył Rafał Janicki i doprowadził do wyrównania.

Pod koniec spotkania doskonałą sytuację miał Brown Forbes, ale już tradycyjnie w ostatnich tygodniach jej nie wykorzystał. Zapoczątkowało to kontratak, który zakończył Vukan Savićević. W ten sposób Raków, na własne życzenie pozbawił się szans na grę w górnej ósemce.

WISŁA KRAKÓW – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 3:2 (1:0)

1:0 – Błaszczykowski (10 min, rzut karny), 1:1 – Schwarz (59 min, asysta Tijanić) 1:2 – Brown Forbes (67 min, rzut karny), 2:2 – Janicki (77 min, asysta Błaszczykowski) 3:2 – Savićević) (88 min, bez asysty)

RAKÓW: Szumski – Jach, Petraszek, Piątkowski – Tudor, Sapała (89. Poletanović), Schwarz, Tijanić, Bartl (77. Kościelny) – Musiolik, Brown Forbes Trener: Marek PAPSZUN Rezerwowi: Gliwa, Oziębała, Malinowski, Lederman, Babenko, Kun, Mikołajewski.

WISŁA: Buchalik – Hebert, Klemenz, Janicki, Burliga (64. Niepsuj) – Hołowania, Basha (70. Kuveljić), Savićević (90. Sadlok), Żukow, Błaszczykowski – Bogucki Trener: Artur SKOWRONEK Rezerwowi: Lis, Chuca, Wasilewski, Tupta, Szot, Hoyo-Kowalski

Sędziował – Mariusz Złotek (Gorzyce) Żółte kartki: Basha (64. faul), Hołownia (66. faul), Klemenz (67. faul) – Brown Forbes (11. faul), Tijanić (61. faul)