PP. Ruch Chorzów nie składa broni. Wygrał ze Skrą i gra dalej! A w lidze – 2 punkty!

Początek meczu z Częstochowie fatalnie rozpoczął się dla piłkarzy z Chorzowa. Pierwszą bramkę strzelili gospodarze, gdy Dawid Wolny wykorzystał dośrodkowanie Dawida Niedbały. Po kilku minutach Skra mogła prowadzić 2:0, ale piłka po główce Mariusza Holika przeleciała nad poprzeczką bramki Ruchu.

Gospodarze mieli przewagę w polu, ale na szczęście dla Ruchu piłkarze trenera Pawła Ściebury nie potrafili swoich okazji wykorzystać. Zresztą nie były aż tak groźne. Goście z Chorzowa starali się uderzać z kontry, ale po pierwszej połowie wynik na tablicy świetlnej pokazywał jednobramkowe prowadzenie Skry Częstochowa.

W drugiej części spotkania Ruch Chorzów grał aktywniej i widać było, że rozmowa z trenerem w szatni swoje zrobiła. Jednak gra przez wiele minut toczyła się w środkowej części boiska. Ska miała kolejną zmarnowaną szansę, gdy Piotr Nocoń strzelił za mocno, a futbolówka minęła poprzeczkę.

„Niebiescy” pod Jasną Górą

Na trzy minuty przed końcem meczu, gdy wydawało się, że wynik utrzyma się do końca, fatalny błąd obrony częstochowian, który umiejętnie wykorzystał Mateusz Bartolewski. Szał radości w Ruchu i niedowierzanie u piłkarzy Skry.

Emocje dopiero się zaczęły. Ruch niesiony wiarą we własne siły atakował, a nerwy dały znać w obronie gospodarzy. Już doliczonym czasie faul w polu karnym Skry na piłkarzu Ruchu. Sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Mariusz Idzik i pokonał Mateusza Kosa. Ruch wygrał i awansował do następnej rundy rozgrywek.

Skra Częstochowa – Ruch Chorzów 1:2 (1:0)

1:0 – Wolny, 7 min, 1:1 – Bartolewski, 88 min, 1:2 – Idzik, 90+3 min (karny)

SKRA: Kos – Mońka, Błaszkiewicz, Holik, Brusiło – Olejnik, Niedbała, Zalewski (69. Borycka), Nocoń, Pawłas (82. Napora) – Wolny (59. Niedojad). Trener Paweł ŚCIEBURA

RUCH: Smug – Lechowicz (68. Kowalski), Iwan,Kulejewski, Bartolewski – Foszmańczyk, Paszek (82. Iwanek), Mokrzycki, Podgórski (59. Nowak), Winciersz – Idzik. Trener Łukasz BERETA

Sędzia Paweł Kulka (Kraków)

***

Podczas środowego posiedzenia Komisji ds. Licencji III ligi grupy 3 rozpatrywano sprawę Ruchu Chorzów. Poniżej treść komunikatu.

Śląski Związek Piłki Nożnej informuje, iż na posiedzeniu Komisji ds. Licencji III ligi grupy 3 w dniu dzisiejszym:

1. Komisja rozpoznała wniosek Ruchu Chorzów S.A dotyczący przedłużenia terminu spłaty przeterminowanych zobowiązań klubu.
  2. Komisja zapoznała się również z dodatkowymi pisemnymi wyjaśnieniami Ruchu Chorzów S.A. co do podjętych przez klub działań naprawczych.
  3. Komisja podjęła decyzję o wyrażeniu zgody na przedłużenie terminu spłaty przeterminowanych zobowiązań klubu Ruch Chorzów S.A. do dnia 30 września 2019 roku.
  4. Jednocześnie Komisja podjęła decyzję o nałożeniu na klub Ruch Chorzów S.A. sankcji za niespełnienie w terminie kryterium finansowego:
  5. nałożono na klub karę pieniężną w wysokości 3000 zł.
  6. pozbawiono klub w aktualnym sezonie rozgrywkowym III ligi 2 punktów.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem