Praca nad siłą

Trener Andrea Gardini (na zdjęciu) nie może jednak liczyć na wszystkich zawodników. Na treningach brakuje reprezentantów Polski: Pawła Zatorskiego, Aleksandra Śliwki i Mateusza Bieńka, Francji – Benjamina Toniuttiego oraz Belgii – Sama Deroo. Nieco później do zespołu dołączy też Kanadyjczyk Brandon Koppers, który z młodzieżową reprezentacją swojego kraju przygotowuje się do mistrzostw NORCECA. – Najpierw się spotkaliśmy i porozmawialiśmy. Następnie poruszaliśmy się trochę na boisku. To dopiero początek, ale zawodnicy już są częściowo przygotowani, bo otrzymali plany wakacyjne, które realizowali. To są profesjonaliści i tak naprawdę byliśmy gotowi, aby od razu odbyć normalny, a nie spokojniejszy trening – powiedział szkoleniowiec ZAKSY.

W pierwszym tygodniu jego siatkarze nie mieli taryfy ulgowej, ciężko trenując w siłowni. – W połowie czerwca zawodnicy dostali rozpiski z ćwiczeniami, które powinni wykonywać. W lipcu i sierpniu mieliśmy dwa dni testów, więc mogliśmy skontrolować ich pracę. Obciążenia zostały dobrane tak, aby wykonali wszystko co powinni – podkreślił Piotr Pietrzak, trener przygotowania fizycznego.

W przyszłą sobotę kędzierzynianie rozegrają pierwszy sparing. Ich rywalem będzie I-ligowa Stal Nysa, a mecz odbędzie się w Głogówku. Do inauguracji rozgrywek zmierzą się jeszcze z: MKS-em Będzin, Aluronem Virtu Wartą Zawiercie (3-krotnie), United Volleys Frankfurt i GKS-em Katowice.