Prestiżowe derby dla Aluronu CMC Warty

W derbach Zagłębia Dąbrowskiego triumf Aluronu CMC Warta. Zawiercianie po kiepskim w ich wykonaniu pierwszym secie, w kolejnych grali już na zdecydowanie lepszym poziomie i wygrali z MKS Będzin 3:1 to prestiżowe spotkanie.

W I secie skazywani na pożarcie będzinianie dyktowali warunki gry, prezentując efektowne akcje w ataku, jak i obronie. Niemalże zniszczyli rywala zagrywką, zapisując w tym okresie na koncie 5 asów, na które Aluron odpowiedział tylko jednym. Gospodarze grając z polotem i fantazją uciekli w tej inauguracyjnej partii na 18:9, ale właśnie w tym momencie zaczęły się dla nich schody. Za szybko chcieli „odfajkować” tego seta i podrażnieni zawiercianie, po zmianach w szóstce, zaczęli szybko odrabiać straty. W pewnym momencie goście mieli tylko 4 „oczka” straty (18:22), jednak to do MKS-u należało ostatnie słowo. A właściwie dwa… „Wypowiedział” je z mocnym akcentem Rafał Faryna, który najpierw skutecznie zaatakował z prawego skrzydła, meldując się w polu zagrywki. Jego mocny cios zakończył tę partię, która obfitowała w wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie zagrań.

Druga i trzecia odsłona miały podobny przebieg. Obie drużyny szły „łeb w łeb” do samego końca, ale to zawiercianie na samym finiszu zdobywali decydujące punkty. Dodajmy, że decydujące dwa punkty w trzecim secie zdobył Mateusz Malinowski, który wraca do wysokiej formy. Obie drużyny oprócz klasowych zagrań nie ustrzegły się prostych, niewymuszonych błędów, które obniżały jakość widowiska. Zawiercianie swoją dominację podkreślili także w 4 partii, którą także zakończył niezawodny Malinowski.

MKS BĘDZIN – ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE 1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 17:25)

BĘDZIN: Veloso (3), Sobański (15), Kalembka (7), Faryna (22), Santana (15), Ratajczak (2) oraz Gregorowicz (l), Teklak, Gawryszewski (1), Godlewski, Schmidt (5), Makowski (2), Bobrowski (1). Trener Jakub BEDNARUK.

ZAWIERCIE: Cavanna (3), Halaba (10), Niemiec (9), Malinowski (18), Orczyk, Flavio (7) oraz Żurek (l), Depowski (1), Bociek (2), Muagututia (12). Trener Igor KOLAKOVIĆ.

Sędziowali: Marcin WEINER (Mysłowice) i Marek BUDZIK (Rybnik).

I: 10:7, 15:8, 20:13, 25:19

II: 10:7, 15:13, 20:19, 23:25

III: 10:9, 14:15, 19:20, 23:25

IV: 8:10, 10:15, 15:20, 17:25