„Prezent” Lingarda załatwił Manchester United

Czerwone diabły” zostały poskromione w Bernie, chociaż do przerwy prowadziły po golu Cristiano Ronaldo.

W sezonie 2018/2019 Manchester United pokonał na stadionie Wankdorf w Bernie Young Boys aż 3:0. Łupem bramkowym podzielili się wtedy Francuzi Paul Pogba (dwa trafienia) i Anthony Martial. We wtorek Szwajcarzy odpłacili pięknym za nadobne i sensacyjnie pokonali drużynę z Anglii 2:1. Zadanie ułatwił im prawy obrońca ManU Aaron Wan-Bissaka, który już w I połowie został usunięty z boiska za brutalny faul.

Drużyna z Old Trafford nie mogła rozpocząć lepiej meczu w Bernie. W 13 minucie Bruno Fernandes zewnętrzną częścią stopy zagrał na szósty metr, gdzie zza pleców obrońcy wyskoczył Cristiano Ronaldo i tylko przyłożył nogę. Piłka między nogami bramkarza Davida von Ballmoosa wtoczyła się do bramki. Kiedy w 35 minucie za brutalny faul został usunięty obrońca „Czerwonych diabłów” Aaron Wan-Bissaka, Szwajcarzy poczuli krew i zaczęli z furią atakować. Niewiele brakowało, by w 38 minucie do wyrównania doprowadził

Christian Fassnacht. Pomocnik Younf Boys strzelał z 11 metrów i minimalnie chybił celu.

Po przerwie dwukrotnie (57 i 59 min) teatrzyk odstawił CR7. Portugalczyk padał w polu karnym rywali, zgłaszał pretensje do sędziego ze łzami w oczach, ale ten pozostał niewzruszony na kaprysy gwiazdora. W 66 minucie podopieczni Davida Wagnera w końcu zdyskontowali liczebną przewagę – z prawej flanki centrował Silvan Hefti, a Moumi Ngamaleu przyłożył nogę i David de Gea musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Francuski arbiter Francois Letexier przedłuzyl drugą połowę o 5 minut i w ostatniej minucie doliczonego czasu gry gospodarze zdobyli zwycięskiego gola. Reprezentant Anglii Jesse Lingard tak nieudolnie podawał piłkę do swojego bramkarza, że futbolówkę przejął Jordan Siebatcheu i pokonał de Geę, zapewniając swojej drużynie sensacyjne zwycięstwo.

BSC Young Boys Berno – Manchester United 2:1 (0:1)

0:1 – Ronaldo, 13 min, 1:1 – Ngamaleu, 66 min, 2:1 – Siebatcheu, 90+5 min.

Sędziował Francois Letexier (Francja).

YOUNG BOYS: Van Ballmoos – Hefti (83. Sulejmani), M. A. Camara, Lauper (90+2. Zesiger), U. Garcia – Martins (82. Rieder) – Fassnacht, Aebischer, Sierro (46. Siebatcheu), Ngamaleu – Elia (90+2. Kanga). Trener David WAGNER.

MANCHESTER U.: De Gea – Wan-Bissaka, Lindeloef, Maguire, Shaw – van de Beek (46. Varane), Fred (89. Martial) – Sancho (37. Dalot), B. Fernandes (72. Matić), P. Pogba – Ronaldo (72. Lingard). Trener Ole Gunnar SOLSKJAER.

Żółte kartki: Fassnacht (45+1. faul), Martins (50. faul) – Varane (64. faul);

czerwona kartka: Wan-Bissaka (35. faul).

Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo strzelił dla Manchesteru United gola, ale rywale dwa.