Prezentu nie było

Pniówek 74 Pawłowice przegrał trzeci sparing tej zimy, ulegając rezerwom Rakowa Częstochowa.

Piłkarze Pniówka Pawłowice w sobotę potknęli się w Częstochowie, przegrywając z grającymi w IV lidze rezerwami Rakowa. Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika wprawdzie objęli prowadzenie w tym sparingu, gdy po dośrodkowaniu Przemysława Szkatuły Dawid Hanzel głową posłał piłkę do bramki rywali, ale gospodarze jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole, które zapewniły im zwycięstwo. Tym samym koledzy nie sprawili prezentu stoperowi Kamilowi Turoniowi, który w piątek obchodził 20. urodziny.

Do tej pory trzecioligowiec z Pawłowic rozegrał 9 meczów sparingowych, w których odniósł cztery zwycięstwa (z Rekordem Bielsko-Biała 1:0, Czarnymi Gorzyce 4:1, ROW-em 1964 Rybnik 3:0 i z Unią Książenice 6:0), poniósł trzy porażki (z GKS-em 1962 Jastrzębie 1:4, Stalą Stalowa Wola 1:2 i Rakowem II Częstochowa 1:2) oraz dwukrotnie zremisował (z Górnikiem II Zabrze 1:1 i GKS-em Tychy 3:3).

W dzisiejszej grze kontrolnej z rezerwami Rakowa w zespole z Pniówka zabrakło kilku zawodników – Kamila Spratka, Bartosza Sicińskiego,

Kamila Lewandowskiego i Bartosza Żyły. – „Sprato” podkręcił kostkę w sparingu z Tychami i nie chcieliśmy ryzykować – powiedział trener Pniówka, Grzegorz Łukasik. – Żyła nabawił się drobnego urazu mięśniowego, Lewandowski jest przeziębiony, a Siciński pojechał na sparing z rezerwami. W najbliższą środę mamy zagrać sparing z Unią Turza Śląska, ale rywale chcą przełożyć go na czwartek. Nas ten termin nie zadowala i jeżeli Unii nie uda się załatwić boiska na środę, to nie zagramy. Natomiast w sobotę zmierzymy się na wyjeździe z Szombierkami Bytom.

Raków II Częstochowa – Pniówek 74 Pawłowice 2:1 (2:1)

0:1 – Hanzel, 9 min (głową), 1:1 – Chiliński, 14 min, 2:1 – Chiliński, 38 min.

PNIÓWEK (I połowa): Gocyk – Glenc, Pańkowski, Ciuberek, Szkatuła – Łaski, Morcinek, Musioł, F, Łukasik – Hanzel, Caniboł. II połowa: Zapała – Płowucha, Pańkowski, Ciuberek (60. Turoń), Mazurkiewicz – Weis, Musioł, Łaski (60. Wiciński), F. Łukasik (75. Hanzel) – Hanzel (65. Caniboł), Szatkowski.  Trener Grzegorz ŁUKASIK

Na zdjęciu: Dawid Hanzel strzelił jedynego gola dla Pniówka w sparingu z rezerwami Rakowa Częstochowa.