Prezes Górnika funduje puchar

W czwartek i piątek w Zabrzu rozegrany zostanie turniej, którego stawką będzie puchar ufundowany przez prezesa miejscowego Górnika, Bogdana Kmiecika.


Poza „górnikami” w corocznej imprezie wezmą udział Torus Wybrzeże Gdańsk, Sandra Spa Pogoń Szczecin i Agred Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Turniej rozpocznie mecz gospodarzy z Wybrzeżem (16.00), a w drugim spotkaniu Pogoń zmierzy się z Ostrovią (18.00). Do spotkania o 3. miejsce dojdzie w piątek o 11.00, a w finał zaplanowano na 13.00.

Wstęp do hali Pogoń jest bezpłatny, a impreza doskonałą okazją do zobaczenia kwartet z PGNiG Superligi, która 3 września zainauguruje rozgrywki.

– Wyniki to dla nas sprawa drugorzędna. Skupiamy się na tym, by posklejać drużynę po solidnej przebudowie. Na razie wiem, że musimy solidnie pracować nad defensywą – powiedział trener zabrzan, Marcin Lijewski. Jego drużyna wytrwale trenuje i rozgrywa sparingi. Na początek dwukrotnie pokonała czeski HC ROBE Zubri 34:27 i 33:26, następnie przegrali z Banikiem Karwina 28:31 i wygrali w Opolu z Gwardią 29:24.

– Nie interesuje mnie wynik, ale przede wszystkim styl naszej gry. Gdybyśmy teraz wszystko wygrywali, byłbym zaniepokojony – dodaje szkoleniowiec zabrzan, ale jednocześnie podkreśla, że nadrzędnym celem na dwa najbliższe dni jest… zwycięstwo w corocznym turnieju.


Fot. Tomasz Kudala/PressFocus

Komentarze