Zobacz
Do góry

Prezes Zagłębia apeluje: Nie łączcie nas z bandytami!

Władze piłkarskiego Zagłębia odcinają się od haniebnych aktów, które miały miejsce podczas turnieju charytatywnego w wielkopolskich Obornikach.

 

Do gorszących scen z udziałem pseudokibiców utożsamiających się z sosnowieckim klubem doszło podczas turnieju, w którym udział brały dzieci. Banda chuliganów, wraz z pseudokibicami Legi Warszawa, próbowała zerwać flagi należące do fanów Lecha Poznań.

W efekcie doszło do bijatyki z organizatorami imprezy. Wszystko to działo się na oczach przestraszonych dzieciaków i ich rodzin.

– Zarząd Zagłębia Sosnowiec, prawdziwi kibice i przyjaciele naszego Klubu stanowczo odcinają się od sobotnich wydarzeń w Obornikach, gdzie bandyci przerwali turniej charytatywny. Ze smutkiem czytamy w mediach nazwę naszego Klubu przytaczaną w kontekście tych haniebnych zajść i prosimy dziennikarzy, by zaprzestali łączenia Zagłębia ze wspomnianymi rozróbami.

W sobotę kilkudziesięciu naszych kibiców oglądało wyjazdowy sparing Zagłębia z Radomiakiem w przyjaznej, sportowej atmosferze i nikt nie myślał, że w tym czasie na drugim końcu Polski, bandyci podszyją się pod naszą nazwę. Niemniej jednak, po ustaleniu przez organy ścigania sprawców bandyckiego zdarzenia, nałożymy zakazy klubowe na uczestników tych zajść. Bez względu na okoliczności i winę, chcemy jednak gorąco przeprosić organizatorów, dzieci i wszystkich dla których ten turniej i dzień miały być świętem.

Zapewniamy Was, że Zagłębie Sosnowiec nie miało z tym nic wspólnego. Klub na pewno skontaktuje się z organizatorami imprezy w celu honorowego załatwienia sprawy – przekazał w oficjalnym komunikacie klubu Marcin Jaroszewski, prezes zarządu Zagłębie S.A.

Do sprawy odniósł się także prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. – To, co wydarzyło się w Obornikach to pokaz głupoty i bandytyzmu. Garstka idiotów, bo inaczej nie można o nich powiedzieć, nie powinna być utożsamiana z jakimkolwiek klubem, ani tym bardziej miastem i jakąkolwiek dyscypliną sportową.

Jestem w stałym kontakcie z policją i liczę na szybkie rozliczenie bandytów. Po działaniach służb my również będziemy chcieli wyciągnąć konsekwencje. Nie ma zgody na bandytyzm! – napisał na portalu społecznościowym.

Komentarze