Próba generalna bez nowego napastnika

Fiński napastnik Ville Salmikivi został nowym zawodnikiem GKS-u 1962 Jastrzębie, ale w piątkowym sparingu z Odrą Opole (0:1) się nie pojawił.

Po meczu kontrolnym z III-ligowym Pniówkiem 74 Pawłowice Ville Salmikivi został pozytywnie oceniony przez sztab szkoleniowy lidera II ligi z Jastrzębia.

Normalny cykl

Załatwianie formalności trwało dosyć długo; Fin dopiero w piątek – do końca bieżącego sezonu – został wypożyczony z Olimpii Grudziądz. W sparingu z Odrą Opole, który był próbą generalną przed potyczką ligową z Błękitnymi Stargard, napastnik z Finlandii jednak nie zagrał. – Lepiej późno niż wcale – tylko tyle na temat angażu tego zawodnika powiedział szkoleniowiec GKS-u 1962, Jarosław Skrobacz. – Czy skład z meczu kontrolnego z Odrą był przymiarką do wyjazdowej potyczki z Błękitnymi? Powiedzmy, że był zbliżony do składu, jakim zamierzamy rozpocząć pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Na ławce rezerwowych pozostali bramkarz Bartosz Szelong i środkowy obrońca Kacper Czajkowski. Do Opola nie pojechał pomocnik chory Dominik Szczęch i obrońca Dawid Weis, który zmaga się z urazem stawu skokowego.

Wszystko wskazuje na to, iż – ze względu na zimową aurę – kilka spotkań II ligi może zostać odwołanych, a być może cała kolejka zostanie przesunięta z 3 marca na inny termin. – My przygotowujemy się normalnym cyklem, bo na razie nie zakładam, że mecz z Błękitnymi zostanie odwołany – powiedział trener Skrobacz.

Mrozy komplikacją

– Zapowiadane mrozy mogą oczywiście skomplikować sytuację, dlatego na wszelki wypadek „zabukowaliśmy” na sobotę sparing z Rozwojem Katowice. Ale to alternatywne rozwiązanie, pierwszym jest wyjazd do Stargardu. Mam tylko nadzieję, że jeżeli zapadnie decyzja o przełożeniu meczu, to zostaniemy o tym poinformowani przed wyjazdem, a nie na miejscu.

Jesienią 26-letni Ville Salmikivi rozegrał 12 meczów na zapleczu ekstraklasy, strzelając jednego gola i dorzucił dwie asysty. W Olimpii grał z numerem „26”, a w Jastrzębiu będzie miał „28”.

Będący formalnie zawodnikiem jastrzębskiego klubu obrońca Krzysztof Suchecki trenuje z Unią Turza Śląska i być może wiosną pojawi się w zespole prowadzonym przez trenera Józefa Dankowskiego.