Protoplasta skończył 110 lat!

Dzisiejsze spotkanie na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej będzie miało charakter szczególny. Nastąpi bowiem, tuż przed rozpoczęciem meczu, oficjalna inauguracja głównych obchodów 110-lecia BBTS-u Bielsko-Biała. Przed pierwszym gwizdkiem na stadionowych telebimach zostanie odtworzony film o historii klubu, a głos zabierze Tadeusz Pilarz, przewodniczący komitetu organizacyjnego jubileuszu. W jego skład wchodzą: Czesław Biskup, Wiktor Krebok, Piotr Pluszyński, Wojciech Bućko, Jarosław Rozmus, Tomasz Mikołajko, Władysław Szypuła, Wiesław Gębala i Sławomir Dubiel. Jak zatem widać nie brakuje w komitecie ludzi związanych z Podbeskidziem.

Obchody znamienitego jubileuszu trwają już od środy, kiedy to rozegrano młodzieżowy turniej siatkówki. Następnie doszło do spotkania 50-lecia rodziny siatkarskiej BBTS-u, która następnie dopingowała zespół w meczu Plus Ligi przeciwko Treflowi Gdańsk. Dziś rano w SP nr 32 w Bielsku-Białej Wapienicy odbędzie się konkurs wiedzy olimpijskiej – Olimpijczycy BBTS. Kolejne imprezy związane z obchodami jubileuszu odbędą się już w sobotę. O 9.00, na Stadionie Miejskim, zaprezentowane zostaną drużyny Akademii Piłkarskiej BBTS, a o godz. 11.00 rozpocznie się mecz CLJ, w którym Podbeskidzie zmierzy się z Lechem Poznań.

Następnie uroczystości przeniosą się do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej. Impreza główna, czyli spotkanie pokoleń BBTS-u, rozpocznie się o godz. 14.30, a o 17.00 rozegrany zostanie kolejny mecz Plus Ligi, w którym siatkarze zmierzą się ze Skrą Bełchatów. Przypomnijmy, że BBTS Włókniarz Bielsko-Biała, to protoplasta Podbeskidzia. 11 lipca 1997 roku, w wyniku połączenia z Dzielnicowym Klubem Sportowym z Komorowic powstał BBTS Ceramed Komorowice, który już jako MC Podbeskidzie, w 2002 roku, awansował na zaplecze ekstraklasy.