Przed kolejką PHL. Nowe twarze

Kalle Valtola, 25-letni fiński obrońca (182 cm/84 kg) występujący ostatnio w Dukli Michalovce, podpisał kontrakt z GKS-em Katowice i jest wielce prawdopodobne, że dzisiaj wystąpi w derbowym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec.

Tuż przed reprezentacyjną przerwą o sporym pechu może mówić 21-letni napastnik Igor Smal. W Sanoku zablokował strzał i załamał nogę. Teraz wychowanka Stoczniowca Gdańsk czeka dłuższa przerwa i do zespołu może powróci w styczniu.

Z kolei w Zagłębiu sytuacja kadrowa powoli się stabilizuje i do drużyny powrócili czołowi napastnicy Aleksandr Wasiljew, Jewgienij Nikiforow oraz Michał Bernacki. Martin Przygodzki i Damian Piotrowicz już trenują, ale ich występ stoi pod znakiem zapytania. W Sosnowcu w przerwie również pojawił się nowy zawodnik. Rywalizację na pozycji bramkarza wzmocnił 26-letni Andrij Fiłonienko, obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi (196 cm i 95 kg). Kto wie, może pojawi się między słupkami w dzisiejszych derbach.

Hokeiści GieKSy, liderzy ekstraligi, w pierwszym wyjazdowym spotkaniu wygrali z Zagłębiem 5:2, ale przegrali nieoczekiwanie na własnym lodzie 0:2. Wówczas bramkarz Marcel Kotuła obronił aż 46 strzałów i został bohaterem tej potyczki.