Przegrany sparing Górnika

Na obóz do Poznania zabrzanie przyjechali w niedzielne popołudnie, a już w poniedziałek przyszło im zagrać z AEK Larnaka, wicemistrzem Cypru. Po wcześniejszych wygranych z GKS Katowice i MFK Karvina, tym razem nie było tak dobrze, przynajmniej jeżeli chodzi o wynik.
W wyjściowej jedenastce Górnika zagrał pozyskany w weekend słoweński lewy obrońca Erik Janża. Z kolei duet środkowych obrońców tworzyli młodzi Przemysław Wiśniewski i Adrian Gryszkiewicz. Na boisku od pierwszej minuty zobaczyliśmy też walczącego o angaż w pierwszym zespole Alasana Manneha. To jednak goście nadawali ton wydarzeniom na boisku i do przerwy dwa razy posłali piłkę do siatki. Najpierw Martina Chudego pokonał doświadczony francuski napastnik Florian Taulemesse, a potem do siatki trafił były skrzydłowy Legii Ivan Tričkovski. Piłkę po strzale reprezentanta Macedonii bramkarz Górnika zdołał sparować, ale wobec dobitki był bezradny. W końcówce do siatki trafił Boris Sekulić. Na zremisowanie nie starczyło już jednak czasu.

Dodajmy, że przy okazji sparingowej gry najlepszy snajper Górnika Igor Angulo mógł sobie porozmawiać z trenerem AEK Imanole Idiakezem. Ten pochodzący z San Sebastian szkoleniowiec grał w czasach, kiedy Angulo biegał jeszcze po hiszpańskich boiskach.
Jeśli chodzi o gry sparingowe, to zabrzanie nie mają przerwy. Już we wtorek kolejne spotkanie. Tym razem rywalem będzie pierwszoligowy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W tym meczu szanse dostaną zawodnicy, którzy nie mieli okazji pokazać się wczoraj.

Górnik Zabrze – AEK Larnaka 1:2 (0:2)

0:1 – Taulemesse (26.), 0:2 – Tričkovski (41.), 1:2 – Sekulić (81.)
Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).

GÓRNIK: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Gryszkiewicz, Janża – Baidoo (46, Ściślak), Matras, Manneh (46. Matuszek), Jimenez – Wolsztyński (46. Zapolnik), Angulo. [Trener] Marcin BROSZ.
AEK: Ramírez – Mojsov, Gonzalez, Truyols, Thandi (69. Ruiz), Ioannou (79.  Anastassíou), Hevel, Nacho Cases (69. Tete), Tričkovski (85 . Konstantínou), Giannou, Taulemesse (74. Keaveny). [Trener] Imanol IDIAKEZ.

 

Na zdjęciu: Alasana Manneh walczy o angaż w klubie z Zabrza.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ