Przeklęty COVID załatwił Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel z powodu problemów zdrowotnych nie weźmie udziału w turnieju Ligi Mistrzów w Berlinie. Europejska Konfederacja Siatkówki CEV nałożyła na klub trzy walkowery.


W dniach 8-10 grudnia w Berlinie odbywa się turniej 4. rundy Ligi Mistrzów. W grupie C Jastrzębski Węgiel miał zmierzyć się z Zenitem Kazań, ACH Volley Lublana i Berlin Recycling Volley. W Berlinie jednak go nie ma, pozostał w domu.

Jastrzębianie przeszli w piątek testy na obecność koronawirusa, a w drogę do stolicy Niemiec mieli wyruszyć w niedzielę. U trzech graczy wynik testu był jednak pozytywny, a jeden z zawodników po przejściu zakażenia zgłosił problemy zdrowotne. Zarząd klubu zdecydował więc o rezygnacji z udziału w zawodach w Berlinie.

CEV poinformował we wtorek o sankcjach nałożonych na śląski klub. Za nierozegranie spotkań ukarał go walkowerami. „Raz jeszcze wyrażamy żal z powodu zakażeń w waszym zespole. Zgodnie z regulaminem taka sytuacja skutkuje nałożeniem walkowerów i wyników 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) na zespół, który nie przystąpił do rywalizacji. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i z niecierpliwością oczekujemy, by powitać waszą drużynę w lutym 2021 w Kazaniu” – napisano w komunikacie CEV przesłanym polskiemu klubowi.

Władze Jastrzębskiego Węgla spodziewały się takiej decyzji. – Szanujemy regulamin CEV i ze zrozumieniem przyjmujemy do wiadomości tego rodzaju konsekwencje. Spodziewaliśmy się ich. Bardzo ubolewam, że nie mogliśmy pojechać do Berlina i wziąć udziału w tym turnieju. Jednocześnie mam świadomość, że nie mogliśmy paraliżować tego turnieju naszym problemem, chociaż wyniknął on z przyczyn niezależnych od nas – przyznał Adam Gorol, prezes klubu z Jastrzębia Zdroju.

Jastrzębianie z koronawirusem walczą już od 18 listopada. Z tego powodu przełożone zostały ich mecze w PlusLidze. Mieli wrócić na boisko w turnieju Ligi Mistrzów, ale i to się nie powiodło. Nie wiadomo też, czy dojdzie do skutku ich najbliższe niedzielne spotkanie z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

W lutym w Rosji ma się odbyć drugi turniej grupowy. Do ćwierćfinału LM awansuje pięciu zwycięzców grup i trzy zespoły z najlepszym dorobkiem punktowym z drugich miejsc.

Komentarze