Przełamanie Lechii

Lechia Gdańsk przerwała serię trzech meczów bez zwycięstwa. W drugim sobotnim meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy podopieczni Tomasza Kaczmarka wygrali z Górnikiem Łęczna 2:0.

Początkowo mecz był dosyć wyrównany, jednak z biegiem czasu piłkarze Lechii mieli coraz większą przewagę. Na gola swojej drużyny kibice gospodarzy musieli jednak czekać do końca pierwszej połowy. Po ładnej akcji Jakuba Kałuzińskiego futbolówka trafiła do Christiana Clemensa. Niemiec oddał precyzyjny strzał zza pola karnego i gospodarze schodzili na przerwę, prowadząc 1:0.

Po przerwie gra bardziej się wyrównała. Jednak przyjezdni nie zdołali zdobyć bramki wyrównującej. Za to po jednak z sytuacji, Pietrzak dośrodkował w pole karne. Piłka po rykoszecie trafiła do Łukasza Zwolińskiego. Napastnik przepchnął Leandro i zdołał z bliskiej odległości pokonać Gostomskiego.

Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna 2:0 (1:0)

1:0 Celmens, 45 min
2:0 Zwoliński, 77 min

Lechia Gdańsk: Kuciak – Stec, Nalepa (C), Tobers, Conrado – Kubicki – Clemens (70. Gajos), Kałuziński (70. Sezonienko), Terrazzino (86. Kryeziu), Durmus (70. Pietrzak) – Zwoliński (78. F. Paixao).

Górnik Łęczna: Gostomski (C) – Szcześniak, Rymaniak, Leandro (83. Gerson) – Goliński (61. Krykun), Eyenga-Lokilo, Serrano (73. Michał Mak), Gol, Dziwniel (60. Banaszak) – Gąska (83. Szramowski), Śpiączka.