Przemęczeni Serbowie

Serbia fatalnie weszła w turniej. Fakt, grała z Brazylia, ale została przez nią totalnie zdominowana, i to jest niezaprzeczalne.


„Orlovi” wyglądali w tym meczu na bardzo zmęczonych. Selekcjoner reprezentacji, Dragan Stojković, postanowił dać swoim zawodnikom odpocząć. – Moi piłkarze nie będą fizycznie trenować. Są przemęczeni. Będziemy próbowali innych rozwiązań – mówił były niegdyś znakomity piłkarz, który ma ponadto problemy z urazami swoich zawodników.

– Nie wiem, czy będę mógł skorzystać z Duszana Vlahovicia, Aleksandara Mitrovicia i Filipa Kosticia – przyznał dwukrotny uczestnik mistrzostw świata jako piłkarz. Z 1990 i 1998 roku. Największym ciosem dla Serbów byłaby nieobecność Mitrovicia. Napastnik Fulham, jeden z czołowych strzelców Premier League, wyszedł przeciwko Brazylii, ale widać było, że nie jest w pełni sił, choć wytrwał do 83 minuty. Gracz ten przed mundialem walczył z czasem. Pojechał, ale problem pozostał. A przecież to piłkarz, który w 77 meczach dla Serbii strzelił 50 goli.


Poniedziałek, 28 listopada, godz. 11.00,

Al Janoub Stadium, Al Wakrah

KAMERUN – SERBIA

Sędzia Mohammed Abdulla Hassan Mohamed (ZEA).


Fot. Pressfocus