Z Niemcami w Gliwicach!

Początek spotkania z półfinalistami trwających właśnie mistrzostw świata zaplanowano na godzinę 18.00; dwie i pół godziny wcześniej na tym samym parkiecie dojdzie do towarzyskiego starcia drugich reprezentacji obu krajów.

Trzy dni później obie drużyny w ramach kwalifikacji Euro 2020 spotkają się ponownie – tym razem w Halle o godzinie 14.00.

– Nie ma się czego bać, będziemy walczyli z Niemcami o zwycięstwo, zwłaszcza przed własną publicznością. Ale powiedzmy sobie szczerze, że będzie to piekielnie trudne wyzwanie – mówił niedawno na łamach „Sportu” trener reprezentacji Piotr Przybecki.

Polski zespół nieoczekiwanie znalazł się w trudnej sytuacji w eliminacyjnej grupie 1 po dwóch pierwszych kolejkach, które odbyły się w październiku – po wygranej z Kosowem (37:13) sensacyjnie przegrał w Tel Awiwie z Izraelem (24:25).

Do rewanżów z tymi drużynami dojdzie w połowie czerwca; o premiowanym awansem drugim miejscu zadecyduje ostatnia potyczka z drużyną z Bliskiego Wschodu, choć na Euro awansują jeszcze 4 najlepsze zespoły z ośmiu, które zajmą w grupach 3. miejsce. Na razie w naszej tabeli prowadzą Niemcy z kompletem 4 punktów.

Mistrzostwa Europy odbędą się w styczniu 2020 po raz pierwszy z udziałem 24 ekip i po raz pierwszy także zorganizują je aż trzy państwa – Szwecja, Austria i Norwegia. Gospodarze oraz broniąca tytułu Hiszpania są pewne udziału w finałowym turnieju.

(tocha)

 

Na zdjęciu: Piotr Przybecki zapowiada walkę o zwycięstwo. W Arena Gliwice widzowie pomogą.

 

 

Komentarze