PŚ w skokach. Śnieg już jest

Jeszcze w czwartek lub najpóźniej w piątek zakończy się rozkładanie śniegu na skoczni w Wiśle-Malince – poinformował dyrektor obiektu Andrzej Wąsowicz.


Odbędą się tam inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na 21 listopada zaplanowano zawody drużynowe, a na następny dzień – indywidualne.

– Myślę, że jednak dziś uda się to skończyć, chociaż prace posuwają się powoli. Jednak lepiej rozprowadzać śnieg pomału, a od razu równo – powiedział Wąsowicz.

Dodał, że w tym roku wszystko idzie zgodnie z planem, nawet jest mały zapas czasu. Jego zdaniem, próbne skoki będzie może oddawać na obiekcie w poniedziałek.

Poinformował też, że rozpoczął się także proces mrożenia torów lodowych.


Czytaj jeszcze: Skok w… politykę

Z powodu z powodu pandemii pierwsza w sezonie impreza Pucharu Świata odbędzie się bez udziału publiczności.

Sapporo odwołuje

Dwa konkursy Pucharu Świata w Sapporo, zaplanowane na 6-7 lutego 2021, zostały odwołane z powodu rozszerzającej się pandemii koronawirusa – podały japońskie media. Na razie informacji oficjalnie nie potwierdziła Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

Na Hokkaido – jak piszą japońskie media – w ostatnim czasie zanotowano poważny wzrost zakażeń Covid-19.

Z tego samego powodu nie odbędą się zaplanowane na 9 i 10 stycznia 2021 zawody Pucharu Świata kobiet.

Oficjalnie PŚ w Sapporo zniknie z kalendarza dopiero po tym jak FIS otrzyma raport organizatora i oficjalnie wykreśli zawody z kalendarza.


Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Komentarze