PŚ w Zakopanem. Stękała najlepszy z naszych

Japończyk Yukiya Sato wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Piotr Żyła zdyskwalifikowany po zawodach.


Andrzej Stękała zajął 3. miejsce we wczorajszych kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Skoczek z Dzianisza, w bardzo trudnych warunkach, uzyskał 130,5 metra. Lepsi od naszego zawodnika okazali się tylko Yukiya Sato i Markus Eisenbichler.

Japoński skoczek, który od zeszłego roku jest rekordzistą zakopiańskiego obiektu (147 metrów), spisywał się wczoraj znakomicie, bo przed serią kwalifikacyjną wygrał obie kolejki treningowe.

Do niedzielnych zawodów początkowo zakwalifikowała się cała siódemka reprezentantów Polski. 7. miejsce zajął Dawid Kubacki (130,5 metra), 11. był Klemens Murańka (134,5), a 19. lokatę zajął Kamil Stoch (123,5), który również skakał w niekorzystnych warunkach. Podobnie zresztą, jak 23. zawodnik kwalifikacji, Piotr Żyła (124,5). Jednak wiślanin nie wystąpi w niedzielnym konkursie indywidualnym. Po zawodach został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

O jedno miejsce niżej sklasyfikowany został Paweł Wąsek (127), a Jakub Wolny (126) zajął 30. pozycję. Po serii kwalifikacyjnej trener Michal Doleżal podał skład reprezentacji Polski na dzisiejszą rywalizacją drużynową. – Nie ma żadnych niespodzianek. W sobotę wystartują, w takiej kolejności, Żyła, Stoch, Stękała i Kubacki – powiedział szkoleniowiec naszego zespołu.

Sporym zaskoczeniem kwalifikacji był dopiero 43. miejsce Halvora Egnera Graneruda. Lider Pucharu Świata uzyskał zaledwie 117 metrów. Czyżby Wielka Krokiew niezbyt odpowiadała norweskiemu skoczkowi? Sporo na to wskazuje, bo w treningach triumfator sześciu konkursów PŚ w tym sezonie również nie imponował…


Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Komentarze