PŚ w Zakopanem. Wygrana Stefana Krafta. Polacy rozczarowali

Po sobotnim konkursie drużynowym i trzecim miejscem podopiecznym Stefana Horngachera apetyty były ogromne. Największe nadzieje w pierwszej serii dawali Dawid Kubacki i Kamil Stoch – pierwszy i drugi zawodnik niedzielnej serii próbnej. Tyle że Kubacki mocno zaskoczył (in minus) po skoku na 128 metr, a… Kamil Stoch w ogóle nie awansował do drugiej serii zajmując 36 miejsce. Co prawda warto powiedzieć, że skoki musieli oddać w wybitnie złych warunkach, ale… Że publiczność na Wielkiej Krokwi była rozczarowana, to jak nic nie powiedzieć…

Z dobrej strony pokazał się natomiast Stefan Hula, który ostatnio nie był w najwyższej formie, a w Zakopanem po pierwszej serii zajmował 9. miejsce. Poza nim w drugiej serii wystąpili jeszcze Jakub Wolny, Paweł Wąsek, Piotr Żyła i Maciej Kot.

Spośród zawodników znajdujących się w TOP-10 Pucharu Świata jedynie Robert Johansson (4. po pierwszej serii) i Stefan Kraft (1.) uporali się z panującymi warunkami. Pozostali lądowali na odległych pozycjach.

W drugiej serii mieliśmy nadzieję, że Dawid Kubacki zdoła odrobić przynajmniej część strat do czołówki i zaatakuje z 16. miejsca. Nic jednak z tego – skok był poprawny, ale bez błysku, do którego zdołał już przyzwyczaić. Ostatecznie Polak zajął 12 miejsce.

Stefan Hula był 17,  Piotr Żyła 19., Wolny 22., Wąsek 27, Kot 30.

 

PŚ w Zakopanem: Kamil Stoch
Credit: Krzysztof Porebski / PressFocus