Puchar Polski. Hit na starcie

 

W siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki obyło się wczoraj losowanie ćwierćfinałów Pucharu Polski kobiet i mężczyzn. Zasady były proste. Cztery najlepsze ekipy po zakończeniu półmetka fazy zasadniczej w LSK i PlusLidze były rozstawione. Do każdej z nich dolosowywano pozostałych uczestników.

Gospodarzami meczów są ekipy pierwszoligowe lub drużyny wyżej sklasyfikowane po pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

W rywalizacji siatkarek los już w ćwierćfinale przyniósł hit. Lider rozgrywek Chemik trafił na mistrza kraju ŁKS Commercecon. Policzanki nieprzerwanie były mistrzyniami kraju w latach 2014-18, a w tym sezonie są jedyną niepokonaną drużyną w lidze. One też triumfowały w poprzedniej edycji PP. Będą też miały atut własnej hali.

W pozostałych parach łatwo wskazać faworytki. Wicemistrzynie kraju, Gerot Budowlani Łódź czeka wyjazdowy mecz z pierwszoligowym SAN-Pajda Jarosław. Na pierwszoligowe rywalki – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – trafiły też zawodniczki DPD Legionovia Legionowo. Wiceliderki ekstraklasy Developres SkyRes Rzeszów podejmą zaś szósty w tabeli BKS Stal Bielsko-Biała.

W rywalizacji mężczyzn wciąż nie wiadomo, które miejsce zajmie na koniec półmetka fazy zasadniczej ZAKSA. Czeka ją bowiem jeszcze (12 stycznia) zaległe spotkanie z Visłą Bydgoszcz. Jeśli zdobędzie choćby punkt, wyprzedzi liderującą VERVĘ. Obie te ekipy rywali nie znają, ale wiedzą, że czekają je wyjazdowe starcia z pierwszoligowcami, BBTS Bielsko-Biała bądź Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Dwie pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą ekipy z PlusLigi. PGE Skra Bełchatów podejmie Indykpol AZS Olsztyn, a Jastrzębski Węgiel Trefla Gdańsk.

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski 2020

Kobiety (12 lutego)

Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź
MKS SAN Pajda Jarosław – Grot Budowlani Łódź
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – DPD Legionovia Legionowo
Developres SkyRes Rzeszów – BKS STAL Bielsko-Biała
Turniej finałowy 7-8 marca, Nysa

Mężczyźni (14 i 15 lutego)

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn
BBTS Bielsko-Biała – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk
Turniej finałowy 14-15 marca, Wrocław

Komentarze