Puchar Polski. Postraszeni faworyci

Lider I ligi, BBTS Bielsko-Biała, nie sprawił niespodzianki i przegrał w 1/32 finału z Treflem Gdańsk.

Bielszczanie nie poddali się jednak bez walki. W dwóch pierwszych setach byli toczyli wyrównany bój z faworytami. Być może mecz potoczyłby się inaczej, gdyby wygrali pierwszego seta. Zaczęli go od prowadzenia 6:1 i długo wygrywali, nawet 16:11. Nie dali rady go utrzymać. Choć obronili trzy piłki setowe, partia padła łupem gdańszczan.

Mnóstwo emocji przeżyli także fani siatkówki w Będzinie. MKS dzielnie walczył z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, choć ten wystąpił w najsilniejszym składzie z Urosem Kovaceviciem i Dawidem Konarskim na czele. I właśnie ten pierwszy miał największy udział w triumfie gości. W decydujących momentach skończył najważniejsze piłki.

WYNIKI

Krispol Września – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (25:16, 13:25, 21:25, 25:15, 10:15)

BBTS Bielsko-Biała – Trefl Gdańsk 0:3 (25:27, 22:25, 12:25)

Mickiewicz Kluczbork – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:19, 25:21, 25:20)

ZAKSA Strzelce Opolskie – GKS Katowice 0:3 (21:25, 17:25, 16:25)

Chrobry Głogów – Stal Nysa 0:3 (22:25, 17:25, 21:25)

MKS Będzin – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (17:25, 26:28, 29:31]

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)

Stalpro Joker Piła – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 15:25, 11:25)