PZHL. Interesująca dogrywka na dole

Działacze PZHL zdecydowali się na nowatorskie rozwiązanie regulaminowe, które spotkało się z aprobatą klubów uczestniczących w rozgrywkach ligowych.

W sezonie regularnym nie było podziału na grupę silniejszą i słabszą, lecz wszystkie zespoły rozegrały cztery rundy. Sześć najlepszych zespołów awansowało do play offu, natomiast pozostałe cztery drużyny (wedle kolejności w tabeli): PGE Orlik Opole, Automatyka Gdańsk, Polonia Bytom oraz Anteo Naprzód Janów rozegrają preplay off. Zwycięzca dwóch meczów awansuje do ćwierćfinału play off, zaś przegrani będą rywalizowali do czterech zwycięstw o utrzymanie się w ekstralidze.

Hokeiści PGE Orlika oraz Automatyki uważani są za faworytów, ale trudno Polonię oraz Naprzód skazywać na porażkę. Zespół z Janowa rywalizację rozpoczyna od meczu w Opolu, a w sezonie zasadniczym wygrał tam dwa razy 5:4 i 4:3. – I dlatego jedziemy pełni optymizmu – mówi kierownik drużyny Naprzodu, Zbigniew Niemczyk.- Uważam, że nie stoimy na straconej pozycji, tym bardziej że w ostatnim czasie prezentowaliśmy się więcej niż poprawnie. Liczymy nie tylko na dobrą postawę Patrika Szpesznego w bramce, ale i całego zespołu. Ten mecz może mieć kluczowe znaczenia dla całej rywalizacji.

Na kilka dni przed preplay offami w Bytomiu zdecydowano się na roszadę trenerską. Alesz Totter objął rządy, zaś Andrzej Secemski, dotychczasowy trener, został jego asystentem. Z dotychczasowych czterech meczów Automatyka wygrała 3 (7:2, 7:2 i 4:1) i też uchodzi za faworyta. – Nie powinniśmy się znajdować w tym miejscu, bo przecież mieliśmy szansę na czołową szóstkę. Pokpiliśmy sprawę w ostatniej rundzie, graliśmy słabo i teraz trzeba zrobić „dogrywkę” – mówi napastnik Automatyki, Jan Steber.
W Bytomiu też panuje optymizm, bo zespół prezentuje się lepiej niż w sezonie zasadniczym. – Po raz pierwszy jedziemy dzień przed meczem i przystąpimy do meczu wypoczęci – informuje trener Secemski. – Wygrana w Gdańsku leży w naszych możliwościach.

Polska Hokej Liga

Niedziela, 18 lutego
Preplay off
OPOLE, 17.00: PGE Orlik – Anteo Naprzód Janów.
GDAŃSK, 17.00: Automatyka – Polonia Bytom.