Mariusz Rumak traci doświadczonego zawodnika. Menedżer nie zaakceptował oferty

Z opolskim klubem rozstaje się tym samym zawodnik o najdłuższym stażu w zespole. Rafał Brusiło rozegrał w niebiesko-czerwonych barwach ponad 150 spotkań, świętował dwa awanse, grał w ćwierćfinale Pucharu Polski. Do Odry trafił w 2014 roku, gdy ta była tuż po spadku z drugiej ligi zachodniej. W poprzednim sezonie zaliczył w drużynie Mariusza Rumaka 20 występów.

– Bardzo dziękujemy Rafałowi za pobyt w Odrze. Szkoda, że oferta, którą przedstawiliśmy, nie została zaakceptowana przez jego menedżera i nasza współpraca się kończy. Mam nadzieję, że tylko tymczasowo – i że będzie w przyszłości kontynuowana. Rafał zrobił dla naszego klubu wiele dobrego i zawsze będzie tu mile widziany – podkreśla Karol Wójcik, prezes Odry Opole, której udało się z kolei zatrzymać innego zawodnika wystawianego ostatnio na prawej obronie: Tomasa Mikinicza. Słowak przedłużył wygasającą właśnie umowę o rok.

Nie zmienia to faktu, że opolską defensywę dotknęły tego lata spore zmiany. O Brusile już było; za porozumieniem stron zostały rozwiązane kontrakty Dudu Paraiby i Pawła Baranowskiego, po okresie wypożyczenia do Zagłębia Lubin wrócił Serafin Szota, a do tej listy można też dorzucić bramkarza Michała Szromnika, którego umowa również dobiega końca i nie będzie prolongowana.

Kto w zamian? Na razie oficjalnie pozyskano jedynie spadkowiczów z II ligi: bramkarza Kacpra Rosę (ROW 1964 Rybnik) oraz młodzieżowego skrzydłowego Bartłomieja Wdowika (Ruch Chorzów). Okres przygotowawczy z Odrą rozpoczęli w ubiegłym tygodniu defensorzy Adam Mesjasz (ostatnio wypożyczony z Rakowa do Siedlec) oraz Ukrainiec Serhij Melinyszyn (brak klubu, ostatnio Olimpik Donieck).
(WChał)

 

Zobacz jeszcze: Rozmowa z Mateuszem Grzybkiem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ