Raków chce zachować odpowiedni kierunek

Raków wrócił do treningów. Częstochowian czekają w okresie zimowym dwa zgrupowania.


Wicemistrzowie Polski zainaugurowali przygotowania w sobotę. Najbliższe kilka dni spędzą w Częstochowie, następnie czeka ich krótkie zgrupowanie w Holandii, gdzie rozegrają trzy mecz mecze sparingowe. Potem częstochowianie udadzą się na przerwę świąteczno-noworoczną, a po niej czeka ich kolejne zgrupowanie, tym razem w Turcji, gdzie będą przebywać od 2 do 21 stycznia. – Wracamy po przerwie urlopowej w dobrych nastrojach, z nową energią do pracy. To naturalne, ponieważ za nami świetny rok. Przed chwilą miałem odprawę z zespołem. Na niej podsumowaliśmy ostatnie miesiące i nakreśliliśmy plany na następne. Chcemy podążać w wytyczonym kierunku, dalej się rozwijać. Przed nami fajny czas przygotowań – mówił przed pierwszym treningiem Marek Papszun.

Szkoleniowiec podczas spotkania z dziennikarzami mówił między innymi o okresie przygotowawczym. Większość ligowych zespołów ma na niego swój indywidualny plan. Nie można się temu dziwić. Ekstraklasa wróci do gry pod koniec stycznia, a przerwa zimowa trwa od połowy listopada. Wiele klubów dalej nie zdecydowało się o wysłaniu zawodników na urlopy. Spora grupa dopiero kończy „sezon” meczami towarzyskimi. – Ten okres jest całkiem przyjemny, nawet rozmawialiśmy o nim z chłopakami. Przede wszystkim dlatego, że nie jest on ciągły, tylko jest w nim przerwa świąteczna, dwa – mamy zapewnione przez klub świetne warunki do przygotowań. Wyjeżdżamy do Holandii na sparingi z mocnymi przeciwnikami. Taka zresztą idea mu przyświecała – dodał Papszun.

Częstochowianie z kolei zaraz po ostatnim spotkaniu rundy mogli udać się na odpoczynek. Od tego tygodnia Raków rusza jednak na pełnych obrotach. Po kilku treningach w klubie zawodnicy udadzą się do Holandii. Tam zmierzą się z Anderlechtem, PSV Eindhoven i Fortuną Sittard, a więc rywalami z wysokiej półki. W nowym roku czeka ich zgrupowanie w Belek, gdzie także będą chcieli zmierzyć się z wymagającymi przeciwnikami. – Turcja to już znany przez nas kierunek. Są tam świetne warunki do pracy, a dodatkowo można tam rozegrać sparingi z ciekawymi przeciwnikami. Po powrocie ze zgrupowań zostanie nam tydzień przygotowań do ligi. Trzeba będzie ponownie zaaklimatyzować się do polskich warunków – kończy trener wicemistrza Polski. Częstochowianie w pierwszej kolejce zmierzą się z Wartą Poznań.

Na zdjęciu: Częstochowianie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej ekstraklasy.

Fot. Jakub Ziemianin/rakow.com