Raków Częstochowa. Decyzja w czwartek

Krajowa Izba Odwoławcza w czwartek podejmie decyzję w sprawie odwołania od wyniku przetargu na przebudowę stadionu Rakowa. Odrzucenie wniosku konsorcjum firm Stadion Pro i Granit-Tec będzie oznaczać, że prace na obiekcie przy Limanowskiego ruszą lada dzień.


Odwołanie wpłynęło jeszcze w marcu, jednak z powodu pandemii KIO wstrzymało swoje działania. Zawirowania prawne sprawiły, że dopiero od tygodnia, po blisko dwóch miesiącach przerwy mogą ponownie rozstrzygać spory.

Blisko licencji

Decyzja KIO będzie dla Rakowa decydująca. W przypadku odrzucenia odwołania Urząd Miasta będzie mógł podpisać umowę z wyłonionym wykonawcą lada dzień, a co za tym idzie ruszą prace przy Limanowskiego. Oczywiście, nie ma większych szans na to, by Raków w tym roku rozgrywał swoje mecze w Częstochowie.


Przeczytaj jeszcze: Odrobili pracę domową


Jednak przebudowa obiektu może być jasnym sygnałem dla Komisji Licencyjnej, by ta przyznała ekipie spod Jasnej Góry licencję na grę w najbliższym sezonie ekstraklasy.

Ponowne rozpatrzenie

W przypadku przyjęcia odwołania konsorcjum proces przetargowy będzie musiał ruszyć ponownie. Miasto będzie musiało ponownie rozpatrzyć ofertę Stadionu Pro i Granit-Tecu. Spowoduje to kolejne opóźnienie, do których w Częstochowie się już chyba przyzwyczajono. Gdy wydawało się, że w lutym cała sprawa zostanie zakończona, to odwołanie złożyła firma MirBud. Później wycofała swoje roszczenia, jednak to spowodowało przesunięcie terminu otwarcia kopert. Podobnie jest teraz. Jednak sprawa zbliża się ku szczęśliwemu zakończeniu, a ekstraklasa, już oficjalnie może wrócić pod Jasną Górę.

Fot. Rafał Rusek/PressFocus