Raków Częstochowa. Drobne komplikacje

W sobotę nie doszedł do skutku zaplanowany sparing Rakowa z Sokołem Ostróda. Podobny los czekał mecz towarzyski z CSKA Sofia.


Częstochowianie od środy przebywają na zgrupowaniu w Sochocinie. W czwartek dołączył do nich nowy kolega – Vukan Kovaczević. Jak się okazało transfer był istotny nie tylko przy wzmocnieniu pozycji bramkarza w Rakowie. Dzięki niemu udało się wczoraj rozegrać grę wewnętrzną.

Plan był jednak inny, Częstochowianie mieli wczoraj o 11 rozegrać pierwszy w czasie tegorocznych przygotowań sparing z Sokołem Ostróda. Ostatecznie spotkanie z drugoligowcem nie doszło do skutku. Decyzją sztabu szkoleniowego zamiast meczu z Sokołem została rozegrana gra wewnętrzna. Na zgrupowaniu w Sochocinie Raków rozegra dwa sparingi – rywalami podopiecznych Marka Papszuna będą Lechia Gdański i Wisła Płock.

To jednak niejedyna zmiana, jaka zaszła w terminarzu przygotować. W lipcu częstochowianinie udają się do austriackiego Kaprun. Pierwotnie Raków miał się tam zmierzyć z Szachtarem Donieck, CSKA Sofia i Red Bull Salzburg. Jak informuje klub doszło do jednej roszady. W miejsce spotkania z ekipą z Sofii Raków rozegra sparing z WSG Svarovski Tirol, szóstym zespołem austriackiej ekstraklasy. Mecz został zaplanowany na ten sam dzień – 7 lipca. Obóz zakończy się 10 lipca.

Częstochowianie będą mieli jeszcze co najmniej tydzień przed pierwszym meczem nowego sezonu. Raków czeka dość intensywna druga połowa lipca. Na ten moment oficjalny początek częstochowianie zaliczą 22 lipca spotkaniem drugiej rundy Ligi Konferencji Europy. Zanim jednak rozpocznie się przygoda Rakowa w pucharach, to podpieczonych Marka Papszuna prawdopodobnie czeka jeszcze spotkanie Superpucharu. Częstochowianie zmierzą się w nim z Legią. Na razie nie ma oficjalnej daty rozegrania meczu, jednak według plotek ma się on odbyć 17 lipca.


Fot. rakow.com

Komentarze