Raków Częstochowa. Grają ze Zniczem

– Bardzo się cieszymy z podpisania tej umowy. Zapisy, które się w niej znajdują będą wykonywane z należytą starannością i zaangażowaniem naszych pracowników. Mamy nadzieję na owocną współpracę i już teraz zapraszam wszystkich z Kłobucka na mecze Rakowa – mówi Wojciech Cygan, prezes klubu spod Jasnej Góry.

Marek Śledź, dyrektor Akademii Rakowa, zapewnia, że partnerów będzie przybywać. – Kłobuck dołącza do naszego grona jako trzeci i wierzę, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści dla obu stron. Trenerzy z tych klubów, którzy przyjeżdżają do nas na staże, stają się naszymi ambasadorami w swoich miejscowościach. Cała współpraca skupia się na trzech aspektach: organizacyjnym, szkoleniowym i promocyjnym.

Ciąży na nas olbrzymia odpowiedzialność. Ta współpraca nie polega tylko na tym, żeby pozyskiwać uzdolnionych zawodników. Musimy też rozwijać w tych młodych ludziach wartości pozasportowe takie jak wzajemna współpraca, edukacja i dobre wychowanie. Naszym celem jest budowanie lepszej piłki nożnej w danym mieście, regionie czy nawet w skali kraju – podkreśla Śledź.

(WCh)

 

 

Komentarze