Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk. Kolejna porażka

Piłkarze Rakowa Częstochowa zanotowali trzecią ligową porażkę z rzędu. Tym razem przegrali w Bełchatowie z zawodnikami Lechii Gdańsk 0:1.

Spotkanie zaczęło się fantastycznie dla podopiecznych Piotra Stokowca. Już w 2. minucie strzał Kennetha Saiefa okazał się na tyle skuteczny, że Jarosław Kubicki skutecznie dopił futbolówkę, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Po tym golu Raków stał się stroną dominującą. Obie ekipy miały swoje szanse, jednak do przerwy więcej bramek nie padło.

W drugiej połowie gra nie przyniosła groźnych sytuacji, a wynik nie zmienił się względem pierwszej połowy. Dla piłkarzy Rakowa oznacza to trzecią porażkę z rzędu. Natomiast Lechia odniosła pierwsze zwycięstwo w tym roku.

W następnej kolejce Raków zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

0:1 Kubicki, 2 min

Raków Częstochowa: Holec – Piątkowski, Mikołajewski (46. Niewulis), Jach – Tudor (C) (87. Długosz), Poletanović (78. Lederman), Schwarz, Kun (78. Malinowski), Tijanić – López Álvarez (78. Szelągowski), Gutkovskis.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Pietrzak, Tobers, Nalepa, Kopacz – Biegański, Kubicki, Gajos (90+3. Żukowski) – Ceesay (75. Fila), Saief (81. Conrado) – F. Paixao (C).