Ruch jak na lotnisku

Informowaliśmy o przedłużeniu kontraktu przez Słowaka Lukasza Duriszkę, a zawodników od naszych południowych sąsiadów pod Jasną Górą będzie w nadchodzącym sezonie zdecydowanie więcej. Po słowackim pomocniku Danielu Bartlu, kontrakt z z Rakowem podpisał Czech Petr Schwarz. 26-latek, który na razie związał się roczną umową z możliwością jej przedłużenia o kolejne dwa lata, gra na środku pomocy. Schwarz do tej pory był związany z jednym klubem – FC Hradec Kralove. W tej drużynie występował zarówno w HET Lidze (najwyższy poziom rozgrywkowy), jak i w Narodowej 1 Lidze (drugi poziom). Łączy bilans ligowy Schwarza to: 43 mecze w HET Lidze (5 bramek, 6 asyst) i 51 meczów w Narodowej 1 Lidze (8 bramek, 3 asysty). Do tego należy dołączyć 8 spotkań i dwie bramki w rozgrywkach MOL Cup.

– To nasz kolejny transfer i jestem przekonany, że następne wzmocnienie. Przykłady Tomasza Petraszka, Karola Mondka i Lukasza Duriszki pokazują, że zarówno Czesi, jak i Słowacy bardzo szybko aklimatyzują się na Limanowskiego. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie – potwierdza brak przypadkowości prezes Janusz Żyła. Z przyjścia Schwarza cieszy się jego rodak, Tomasz Petraszek. – Witamy na pokładzie! Kiedyś rywalizowaliśmy w lidze, teraz będziemy grali razem – cieszy się środkowy obrońca, który także ma być wzmocnieniem Rakowa, bo robi wszystko, aby po długich miesiącach przerwy wrócić do treningów z drużyną i do gry na zapleczu ekstraklasy.

Wracając do linii pomocy częstochowian, to ma być ona jeszcze silniejsza. Wszystko dlatego, że działacze Rakowa są zdeterminowani, żeby wykupić z Lecha Dariusza Formellę. 22-latek, który wiosnę spędził na wypożyczeniu prezentował się bardzo dobrze, a na początku czerwca został wystawiony na listę transferową przez poznański klub. Według naszych informacji transakcja jest już na ostatniej prostej.