Raków Częstochowa. Strzelecki festiwal na remis

Raków w trzecim meczu sparingowym zremisował z Dinamem Batumi. Kibice mogą martwić się o zdrowie Bena Ledermana.

Przeciwnik w niedzielnym spotkaniu Rakowa nie był znany aż do soboty. Pierwotnie częstochowianie mieli zmierzyć się z Sturmem Graz, jednak mecz nie doszedł do skutku, ponieważ Austriacy zmienili swoje plan na przygotowania.

Ostatecznie wybór padł na mistrza Gruzji. W pierwszej połowie nie brakowało emocji. Częstochowianie w 12 minucie stracili bramkę po ładnym uderzeniu Tornika Gaprindaszwiliego. W odpowiedzi najpierw Vladislavs Gutkowskis doprowadził do wyrównania z rzutu karnego, a następnie Ben Lederman pięknym strzałem wyprowadził Raków na prowadzenie. Kilka minut później Gruzini wyrównali stan meczu. Ważniejszą od spotkania kwestią jest jednak zdrowie Bena Ledermana. Pomocnik w 40 minucie musiał opuścić boisko po starciu z jednym z gruzińskich zawodników. Uraz wygląda na niegroźny, jednak może oznaczać kilka dni przerwy w treningu. Lederman stracił już kilka miesięcy przez kontuzję w jednym z pierwszych meczów sezonu, więc każda kolejna przerwa nie jest dla niego dobrą informacją.

Uraz pomocnika nie jest pierwszym w drużynie częstochowian podczas zgrupowania. Wcześniej pauzowali Ivan Lopez i Vladan Kovaczević. Pierwszy z nich zagrał już w meczu z FC Navbahorem, jednak przeciwko Dinamu znów znalazł się poza kadrą. Bośniak dopiero w niedzielę wrócił do składu. Ławka rezerwowa Rakowa na starcie z Dinamem była krótsza niż zazwyczaj. Poza Lopezem zabrakło choćby Fabio Sturgeona, Marko Poletanovicia czy nowego nabytku częstochowian, Deiana Sorescu. Rumuński pomocnik jeszcze nie trenował z zespołem po transferze z Dinama Bukareszt.

Po przerwie częstochowianie ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Igora Sapały, który pokonał bramkarza z Gruzji uderzeniem z rzutu wolnego. W końcówce spotkania wynik meczu ustalił Gaprindaszwili. Kolejny mecz Raków rozegra w czwartek z Zorią Ługańsk.

Raków Częstochowa – Dinamo Batumi 3:3 (2:2)

0:1 – Gaprindashvili, 12 min, 1:1 – Gutkovskis, 20 min (rzut karny), 2:1 – Lederman, 30 min, 2:2 – Teidi, 34 min, 3:2 – Sapała, 57 min (rzut wolny), 3:3 – Gaprindashvili, 82 min.

RAKÓW: Kovaczević – Tudor, Niewulis (78. Rundić), Arsenić (83. Krzyżak) – Długosz (61. Petraszek), Lederman (41. Czyż), Papanikolaou (46. Sapała), Wdowiak, Arak (46. Musiolik), Kun – Gutkovskis (78. Arak). Trener Marek PAPSZUN.

DINAMO: Kupatadze – Czabradze, Margwelaszwili, Azaćkyj, Azarowi – Gaprindaszwili, Teidi, Altunaszwili, Dżigauri, Denković – Panculaia. Trener Gia GEGUCHADZE.