Raków Częstochowa. Zmiana klubu nieunikniona

Raków najprawdopodobniej straci jednego z ważniejszych zawodników w swojej układance. David Tijanić ma przenieść się do Turcji.


Spore zaskoczenie i zamieszanie wywołała informacja z poniedziałku, iż pomocnik Rakowa nie znalazł się w kadrze na spotkania z Suduvą. W środę przed południem pojawiły się informacje o potencjalnej zmianie klubu przez słoweńskiego zawodnika.

– Nie jest tajemnicą, że David pozostał w klubie ponieważ jest szykowany do transferu. Taka jest kolej rzeczy – powiedział Marek Papszun, zapytany na przedmeczowej konferencji o absencje w składzie Tijanicia. Sytuacja jest więc jasna – Słoweniec w najbliższych dniach opuści Raków.

Tijanić ma zamienić Częstochowę na Izmir. Sprowadzeniem zawodnika zainteresowany jest Goztepe SK. To drużyna, która ubiegły sezon tureckiej Super Lig zakończyła na 10 miejscu. Raków mógł odrzucić ofertę, jednak była ona bardzo atrakcyjna finansowo. Za Tijanicia Goztepe ma zapłacić między trzy, a pięć milionów euro, a zapewne częstochowianie wynegocjowali również dodatkowe bonusy transferowe. To pokaźny zastrzyk finansowy, który umożliwi kolejne ruchy na rynku transferowym.

Wiele wskazuje na to, że nowym nabytkiem Rakowa zostanie niedawno przez klub testowany Jordan Courtney-Perkins. Dodatkowo częstochowianie zastanawiają się nad transferem kolejnego napastnika. Ma nim być Alexandre Guedes. 27-letni Portugalczyk miałby zostać wypożyczony przez Raków do końca sezonu z możliwością wykupu za około milion euro. Brakuje jednak informacji, czy do tej transakcji dojdzie.


Fot. Pressfocus