Koniec niepewności. Raków – Flora w I rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów

Mistrzowie Polski poznali swojego rywala, z którym zawalczą o Ligę Mistrzów. Dwumecz Raków – Flora zapowiada się niezwykle interesująco.


Wielkie oczekiwanie

Częstochowianie w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Zawodnicy mistrza Polski wydawali się niezwykle zadowoleni z faktu, że za moment wrócą do gry. Raków pod wodzą nowego szkoleniowca, Dawida Szwargi nie mógł doczekać się dzisiejszego losowania eliminacji do Ligi Mistrzów.

Wyraźne poruszenie tyczyło jednak nie tylko samych zawodników czy sztabu szkoleniowego Rakowa, ale również innych pracowników, którzy będą odpowiadać za logistyczną część eliminacji. We wtorek wszystko stało się jasne. Teraz wszyscy w zespole mistrza Polski będą przygotowywać się na dwumecz Raków – Flora.


Czytaj więcej o Rakowie


Raków – Flora, czyli rywal do przejścia

Raków we wtorek rano przekazał, że wąską grupę jego potencjalnych rywali będą stanowić Karabach Agdam, Slovan Bratysława, HJK Helsinki, Flora Tallinn oraz Olimpija Lubljana. Biorąc pod uwagę fakt, że w szerokiej liście znalazły się choćby Łudogorec Razgrad czy Ferencvaros, to częstochowianie mieli szczęście w losowaniu.

Ostatecznie Raków trafił na Florę. Częstochowianie liczą na zwycięstwo. To zapewni im awans do II rundy eliminacji, a zarazem pozwoli zachować szanse na ewentualny „spadek” do Ligi Europy. Dla częstochowian będzie to pierwsze starcie w Lidze Mistrzów. Dotychczas dwa razy próbowali bezskutecznie awansować do fazy grupowej Ligi Konferencji. Nowe zadanie nie będzie należało do prostych.

Flora Tallinn to aktualny mistrz Estonii. Przeciwnik jest jak najbardziej w zasięgu mistrza Polski. Tak więc starcie Raków – Flora zapowiada się bardzo ciekawie. Częstochowianie mają szansę na awans do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów.


Fot. Łukasz Sobala/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.