Raków II. Inauguracja z problemami

Zespół Tomasza Kuźmy wygrał z Szombierkami Bytom na inaugurację sezonu IV ligi. Bohaterem spotkania był Przemysław Oziębała, autor dwóch trafień.

Spotkanie rozpoczęło się dla rezerw w najgorszy możliwy sposób. Już w czwartej minucie Oskar Kubik musiał skapitulować po uderzeniu jednego z zawodników Szombierek. Goście z Bytomia na tym nie poprzestali. W 21 minucie podwyższyli prowadzenie po uderzeniu piłki posłanej w pole karne z rzutu rożnego.

Trener Kuźma szybko zareagował na wydarzenia boiskowe i wprowadził do gry trzech nowych zawodników, w tym Oziębałę. Kontaktowe trafienie dla Rakowa zdobył Mateusz Niedziałkowski. Otrzymał piłkę od Huberta Tylca, wyszedł sam na sam z Maciejem Wierzbickim i pokonał bramkarza Szombierek. Na przerwę częstochowianie schodzili z jednobramkową stratą.

Po zmianie stron kibice długo musieli czekać na kolejne trafienia. W 83 minucie do wyrównania doprowadził Oziębała. On również zamknął mecz. Cztery minuty po wyrównaniu z piłką na lewej stronie znalazł się Piotr Malinowski. Jego dośrodkowanie znalazło się w polu karnym Szombierek. Obrońcy nie potrafili poradzić sobie z piłą. Głową uderzył Oziębała i pokonał Wierzbickiego zapewniając częstochowianom komplet punktów na inaugurację.

Raków II Częstochowa – Szombierki Bytom 3:2 (1:2)

0:1 – Moritz, 4 min, 0:2 – Rybak, 21 min, 1:2 – Niedziałkowski, 31 min, 2:2 – Oziębała, 83 min, 2:3 – Oziębała, 87 min.

RAKÓW II: O. Kubik – Lenartowski, Chłód, Szymocha (25. Budnicki), Czekaj, Mazurek (90. Krysik), Niedziałkowski (73. Brzęczek), Tylec (75. T. Kubik), Malinowski, Danilczyk (25. Kokoszczyk), Głasek (25. Oziębała). Trener Tomasz KUŹMA.

SZOMBIERKI: Wierzbicki, Wagner, Rybak, Śliwa, Polak (80. Szubert), Łebko, Waśkiewicz (75. Czajor), Janicki, Rusz (Stefaniak), Moritz, Malicki (10. Tsuleiskiri). Trener Marcin MOLEK.