Raków II. Na awans jeszcze poczekają

Rezerwy Rakowa mogły dziś zapewnić sobie awans do baraży o trzecią ligę. Szombierki Bytom okazały się jednak zbyt mocne dla podopiecznych Tomasza Kuźmy.

Częstochowianie przed 31 serią gier mieli zdecydowaną przewagę nad drugim Zniczem Kłobuck i otwartą drogę do wygrania ligi i zapewnienia sobie miejsca w barażach. Ponadto częstochowianie na własnym obiekcie w tym sezonie nie przegrali, a w rundzie wiosennej na 13 spotkań wygrali 11. Stąd też można było ich upatrywać w roli faworytów starcia z Szombierkami.

Już na samym początku spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą gola Mateusza Skibińskiego. Radość częstochowian nie trwała jednak zbyt długo. Do wyrównania doprowadził Tomasz Rybak. Goście z Bytomia pokazywali ogromne zaangażowanie w mecz, przez co w 25 minucie wyszli na prowadzenie po błędzie defensywy Rakowa i samobójczym trafieniu jednego z zawodników czerwono-niebieskich. Jeszcze przed przerwą gospodarze za sprawą Przemysława Mizgały doprowadzili do wyrównania.

Po przerwie na boisku bramki zdobywali już tylko goście. Szombierki najpierw wyszły na prowadzenie za sprawą Kamila Moritza. Następnie Fabian Bulek w 80 minucie zdobył czwartą bramkę dla drużyny z Bytomia. Rezerwy Rakowa pierwszy raz przegrały na swoim obiekcie w tym sezonie. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal są bardzo blisko baraży o trzecią ligę. Podopiecznych trenera Kuźmy czeka teraz kilka dni odpoczynku więcej, gdyż w następnej ligowej kolejce pauzują. 33 seria gier przyniesie z kolei spotkanie na szczycie – częstochowianie zmierzą się u siebie ze Zniczem Kłobuck.

RAKÓW II CZĘSTOCHOWA – SZOMBIERKI BYTOM 2:4 (2:2)

1:0 – Skibiński, 5 min 1:1 – Rybak, 9 min, 1:2 – samobójcza, 25 min, 2:2 – Mizgała, 33 min, 2:3 – Moritz, 68 min, 2:4 – Bulek, 80 min

RAKÓW II: Sztekler – Lenartowski, Mizgała, Skibiński, Balboa, Tylec, Dzierbicki, Budnicki, Mizgała, Ślęzak, Piątkowski. Trener: Tomasz KUŹMA

SZOMBIERKI: Harkawy, Oracz, Stefaniak, Curyło, Wagner (66. Bulek), Łebko, Rybak, Szubert (46. Juraszczyk), Pstuś (88. Krawiec), Moritz, Malicki (83. Kuciński). TrenerMarcin MOLEK