Raków II. Zagrają o III ligę!

Rezerwy częstochowian obserwowały sytuację w Kłobucku z dużym spokojem. I słusznie, bo remis Znicza z Unią Dąbrowa Górnicza zapewnił im dwumecz o awans do III ligi.


Sytuacja rezerw Rakowa w tabeli była zdecydowanie uprzywilejowana. Podopieczni Tomasza Kuźmy nie musieli tak naprawdę nic robić. Doskonała runda wiosenna sprawiła, że w przypadku zdobycia w ostatnich dwóch spotkaniach choćby punktu, lub w sytuacji, gdy Znicz jakiekolwiek straci to i tak awansują do baraży. Tak też się stało.

Na swoim, nadal remontowanym obiekcie w Kłobucku nie byli w stanie pokonać Unii Dąbrowa Górnicza. Mimo bezbramkowego remisu gospodarze kilka razy zagrozili bramce Aleksandra Webera. Dodatkowo podopieczni Tomasza Juszczyka od 52 minuty musieli radzić sobie bez jednego z zawodników, który otrzymał czerwoną kartkę.

Tym sposobem Raków awansował do baraży o III ligę, w których zmierzy się ze zwycięzcą grupy II – Odrą Wodzisław Śląski. Jeszcze przed spotkaniem Znicza z Unią rozlosowano gospodarza dwumeczu. Zgodnie z nim pierwsze spotkanie odbędzie się w Wodzisławiu, a rewanż zostanie rozegrany przy Limanowskiego.


Fot. facebook.com/AkademiaRakow