Raw Air: Kubacki najlepszy w prologu!

Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wygrał kwalifikacje przed pierwszym konkursem w Holmenkollen.

Udanie rywalizację w cyklu Raw Air, czyli turnieju składającego się z sześciu prologów i sześciu konkursów, w którym łącznie będzie się liczyć nota z 18 skoków, rozpoczął Dawid Kubacki. Polak, brązowy medalista MŚ z Planicy na dużej skoczni, okazał się najlepszy na legendarnej skoczni w Oslo – Holmenkollen. „Mustaf” uzyskał za swój skok, na 125 metr, łączną notę 127,2 punktu i o 0,4 punktu wyprzedził Timiego Zajca. Trzecie miejsce, już z niemal 5-punktową stratą do Polaka, zajął dwukrotny zwycięzca cyklu rozgrywanego w Norwegii, Stefan Kraft.

Dwa razy Raw Air w karierze wygrywał również Kamil Stoch, który spisał się bardzo dobrze, bo zajął 6. pozycję (122,5 metra). Pozostali nasi zawodnicy zaprezentowali się słabiej, a szczególnie rozczarowujący był skok Piotra Żyły, który uzyskał tylko 107,5 metra. Ostatecznie wszyscy nasi zawodnicy awansowali do konkurs, a więc jutro wystąpią również Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.