Raw Air. Przeciętny występ Polaków w Oslo

Norweg Marius Lindvik wygrał konkurs sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Najlepiej z Polaków spisał się Kamil Stoch, który ukończył rywalizację na 11. miejscu.

Na drugim miejscu uplasował się Markus Eisenbichler. Podium uzupełnił przedstawiciel gospodarzy Robert Johansson.

Polacy spisali się w sobotnim konkursie przeciętnie. Oprócz Kamila Stoch w konkursie wzięło udział czterech polskich skoczków. Paweł Wąsek uplasował się na 14. miejscu. Dawid Kubacki zakończył konkurs na 18. pozycji, a Piotr Żyła był 22.

O sporym niedosycie może mówić Kubacki. W pierwszej serii skoczył 130 m i po pierwszej części zawodów plasował się na czwartej pozycji. Jednak w drugim skoku nie poradził sobie z trudnym warunkami i uzyskał jedynie 119,5 m.

Na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończył Jakub Wolny. Skoczył 117 m i zajął 47. miejsce.