Reinaldo Rueda: Gratuluję wam zespołu

– Jestem zadowolony, z tego, że 20-dniowa, a w niektórych przypadkach nawet 30-dniowa praca dała efekty, jakie dziś widzieliśmy. Chciałem przekazać wyrazy szacunku dla wszystkich graczy. Bronimy dobrego imienia futbolu chilijskiego. Futbolu zaangażowanego, opartego na dobrej grze. Mam nadzieję, że ten zespół będzie dojrzewać z dnia na dzień – powiedział Rueda.

Trener Chile przyznał że jego drużyna miała w meczu z Polską trudne chwile. – Po żółtej kartce nasz zespół poczuł się trochę niepewnie. Ten mecz pokazał, że mamy jeszcze dużo pracy, ale potrafimy też przezwyciężać trudności – mówił.

Mecz z Polską kończy tournée chilijskiej drużynie po Europie. – Wszystkie trzy mecze, które zagraliśmy w Europie były bardzo ważne, bo stanowiły możliwość ocen zawodników. Drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, to zgrany i dobry zespół – zarówno na boisku, jak i poza nim. Polakom chcę serdecznie pogratulować ich zespołu. Mam nadzieję, że w Poznaniu pokazaliśmy, że też potrafimy grać w piłkę. Cieszymy się, że mogliśmy grać z tak świetną drużyną – dodał.