Rekord Bielsko-Biała. Strzeleckie popisy

Walcząca o utrzymanie Warta przyjechała do Cygańskiego Lasu osłabiona brakiem „kartkowiczów” i nie miała argumentów, by dotrzymać kroku rozpędzonym bielszczanom.

Podopieczni Dariusza Mrózka odnieśli 4. kolejne zwycięstwo w lidze, a dodając ćwierćfinał okręgowego Pucharu Polski z rezerwami Rakowa, trzeci raz z rzędu strzelili 4 gole.

Zaczęło się wprawdzie od szarży gorzowian i Wołodymyr Kotelba musiał się wykazać refleksem, żeby obronić uderzenie Radosława Mikołajczaka z 7 m, ale później warunki dyktowali gospodarze. Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu rożnego Mateusz Pańkowski – główkując z 6 m – rozwiązał worek z bramkami, a wynik I połowy ustalił Bartłomiej Twarkowski, który po podaniu piętą Dawida Kasprzyka z 5 m w sfinalizował zespołową akcję, trafiając pod poprzeczkę.

Po przerwie kolejna składna akcja zakończyła się podaniem do Daniela Ferugi, który huknął z 10 m w „okienko” przy dalszym słupku, a po chwilowym zrywie rywali – zastopowanym przez Kotelbę i słupek – miejscowi postawili pieczęć na zwycięstwie. Po świetnie rozegranej kontrze duetu Nowak-Marcin Wróbel formalności strzałem z 6 m dopełnił Twarkowski.

– Cieszy kolejny dobry wynik okraszony dużą liczbą bramek – powiedział Dariusz Mrózek. – Zapracował na niego cały zespół, zaczynając od bramkarza, który w trudnych chwilach zapewnia drużynie spokój, kończąc na zmiennikach.

Rekord Bielsko-Biała – Warta Gorzów Wielkopolski 4:0 (2:0)

1:0 – Pańkowski, 20 min (głową), 2:0 – Twarkowski, 37 min, 3:0 – Feruga, 51 min, 4:0 – Twarkowski, 86 min

REKORD: Kotelba – Nocoń, Kareta, Pańkowski, Krysik, K. Kasprzak (76. Caputa) – Feruga (76. Żołna), Twarkowski, Nowak, Mucha – Kasprzyk (68. Wróbel). Trener Dariusz MRÓZEK.

WARTA: Bukowski – Majerczyk, Siwiński, Ogrodowski, Grudziński – Mikołajczak (60. Śledzicki), M. Kasprzak (56. Burzyński), Jachno (60. Rybicki), Marchel (73. Hrabski), Gardzielewicz – Surmański (56. Ufir). Trener Mateusz KONEFAŁ.

Sędziował Patryk Świerczek (Brzesko). Widzów 100. Żółte kartki: Żołna – Mikołajczak, Siwiński, Gardzielewicz.