Remis bez poziomu

„Nafciarze” po ligowym falstarcie przystąpili do niedzielnego spotkania z „Jagą” podbudowani wysokim zwycięstwem 4:1 nad mistrzowską Legią w Warszawie. Jagiellonia odwrotnie, podrażniona po niespodziewanej porażce 2:3 na własnym stadionie z beniaminkiem z Legnicy.

W 15 minucie w stuprocentowej sytuacji znalazł się Ricardinho, który mając przed sobą tylko Mariana Kelemena zamiast szóstej ligowej bramki z siedmiu metrów trafił w słupek. Kilka minut później Brazylijczyk już się nie pomylił. Damian Szymański podał do Giorgi Merbasziwiliego, a ten wrzucił idealną piłkę do Ricardinho, który kontrującą główką pokonał Kelemena. W 37 minucie gospodarze mieli szanse na kolejnego gola, ale w piłka w dobrej sytuacji odskoczyła Szymańskiemu. W 43 minucie goście stanęli przed idealną szansą na wyrównanie.

System wideorejestracji wyłapał zagranie ręką w polu karnym Damiana Rasaka, więc sędzia Paweł Raczkowski wskazując na VAR odgwizdał „jedenastkę”, jednak Thomas Daehne znakomicie wyczuł intencję Arvydasa Novikovasa broniąc pewnie strzał Litwina z rzutu karnego. Grająca „nijak” Jagiellonia przegrywała zasłużenie w Płocku do przerwy. Wyrównanie padło dość szybko po przerwie. Guilherme dośrodkował z rzutu rożnego, a Łukasz Klemenz głową wpakował piłkę do siatki. 10 minut później Kelemen uratował swój zespół broniąc główkę Merebaszwilego. Ostatecznie mecz w Płocku zakończył się sprawiedliwym remisem, ale kibice mogli czuć się zawiedzeni jego poziomem.

Wisła po trzech porażkach u siebie wreszcie nie przegrała, jaga po dwóch wyjazdowych sukcesach musiała zadowolić się podziałem punktów.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

1:0 – Ricardinho, 24 min (głową, asysta Merebaszwili), 1:1 – Klemenz, 54 min (głową, asysta Guilherme)

WISŁA: Daehne – Uryga, Łasicki, Dźwigała, Warcholak – Szwoch (58.Varela), Rasak, Furman (86. Stilić), Szymański, Merebaszwili – Ricardinho (75. Łukowski). Trener Dariusz DŹWIGAŁA.

JAGIELLONIA: Kelemen – Wójcicki, Mitrović, Klemenz, Guilherme – Novikovas (67. Świderski), Pospiszil (86. Savković), Romanczuk, Kwiecień, Frankowski – Bezjak (81. Klimala). Trener Ireneusz MAMROT.

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 6211. Żółte kartki: Rasak (47. faul) – Romanczuk (53. faul), Klemenz (64. faul), Frankowski (79. faul), Wójcicki (90+4. faul).