Remis Górnika

Choć zabrzanie powadzili z „Kolejorzem”, to ostatecznie skończyło się na wyniku 1:1 i podziale punktów.

Zabrzanie rozpoczęli mecz z przytupem. Już jedna z pierwszych ich akcji przyniosła im gola. Dobre dośrodkowanie na bramkę zamienił w 7 minucie Alex Sobczyk. Dla napastnika górniczej jedenastki było to drugie trafienie w bieżących rozgrywkach.

Potem oglądaliśmy „popisy” prowadzącego mecz Tomasza Kwiatkowskiego. Arbiter z Warszawy w pierwszej połowie dwa razy dyktował dla poznaniaków rzuty karne i dwa razy je odwoływał! Tak było w 25 i 31 minucie. Wszystko za podpowiedzą siedzącego za VAR Szymona Marciniaka. W tej sytuacji pierwsza część przedłużona została aż o sześć minut.

„Kolejorz” wyrównał po godzinie, kiedy to po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Alana Czerwińskiego do siatki głową trafił Thomas Rogne. Choć w końcówce oba zespoły próbowały przechylić szalę na swoją stronę, to jednak brakowało konkretów i ostatecznie skończyło się na podziale punktów.

Górnik Zabrze – Lech Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Sobczyk (7), 1:1 – Rogne (60.)

Górnik Zabrze: Chudy – Gryszkiewicz, Koj, Paluszek (46. Wiśniewski), Massoúras – Kubica (72. Manneh), Janża, Wojtuszek (58. Ściślak), Nowak (84. Procházka) – Sobczyk (58. Krawczyk), Jimenez.

Lech Poznań: van der Hart – Puchacz, Rogne, Czerwiński, Salamon – Tiba, Kalstrom, Kamiński, Marchwiński (84. Ramirez) – Skóraś (71. V. Kravec), Szymczak (71. Awwad).

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Żółte kartki: Sobczyk, Manneh – Karlstrom.