Remis Rakowa z RKC Waalwijk

Fabian Piasecki i Sebastian Musiolik zdobyli gole dla Rakowa w zremisowanym sparingu z jednym z mniejszych klubów holenderskiej Eredivisie.

Mecz z RKC Waalwijk zakończył obóz przygotowawczy w Holandii. Wcześniej wicemistrzowie Polski grali z RSC Anderlechtem (1:1) i PSV Eindhoven (przegrana 4:2). Sztab szkoleniowy zebrał sporą ilość materiałów do analizy.

Piątkowy mecz kontrolny z RKC Waalwijk od początku pokazał, że oba zespoły mają wyrównane siły. Jednak w pierwszej części spotkania bramki nie padły, choć Gianni Papanikolaou miał niezłą sytuację do wyprowadzenia Rakowa na prowadzenie, jednak piłka minimalnie minęła zewnętrzną część słupka bramki rywali.

W drugiej części mecz miał już inny przebieg. Gra się ożywiła i zaczęły padać gole. Najpierw Fabian Piasecki świetnie zachował się polu karnym i otworzył wynik spotkania. Potem piłkarze RKC Waalwijk doprowadzili do wyrównania i po kilku minutach objęli prowadzenie. Z prowadzenia nie cieszyli się jednak za długo, gdyż Sebastian Musilik wykorzystał świetne podanie Tobiasza Kubika i wyrównał stan meczu.

Warto zaznaczyć, że Kubik to zawodnik rezerw Rakowa Częstochowa, który dostał od Marka Papszuna szansę na pokazanie swoich umiejętności w grze pierwszej drużyny. Oprócz niego z zespołu Akademii Rakowa w meczu zagrali też Olivier Sukiennicki oraz Olivier Długosz. Sukiennicki pod koniec meczu miał okazję na strzelenie zwycięskiej bramki, ale bramkarz rywali pokazał swój kunszt i spotkanie zakończyło się remisem.

RKC Waalwijk – Raków Częstochowa 2:2 (0:0)

0:1 – Piasecki, 52 min, 1:1 – Jozefzoon 69 min,  2:1 – Kuijpers 75 min – 2:2 – Musiolik 78 min

Raków (I połowa): Trelowski – Racovițan, Niewulis, Rundić, Sorescu, Papanikolaou, Berggren, Kun, Wdowiak, Ivi, Piasecki. (II połowa): Rajczykowski – Rundić (62. Svarnas), Niewulis, Racovițan, Tudor, Berggren (68. O. Długosz), Lederman, Długosz (62. Kubik), Ivi (62. Szelągowski), Wdowiak (62. Sukiennicki), Piasecki (62. Musiolik)

RKC Waalwijk (I połowa): Vaessen – Lelieveld, Adewoye, Lutonda, Anita, Vroegh, Clement, Nieuwpoort, Z. Bakkali, van den Buijs, Oukili (II połowa) Vaessen – Wouters, Mulder, Kuijpers, Gaari, Augustijns, Jozefzoon, Bakari, Bel Hassani, Felida, Clement