Remis w ostatniej sekundzie

Do 87. minuty meczu w Tarnowskich Górach Gwarek prowadził 2:0, ale zdobył tylko jeden punkt.

„Tylko”, bo po golach strzelonych przez Michała Biskupa, który celną główką po wrzutce Mateusza Bąka już w pierwszej minucie drugiej połowy otworzył wynik oaz po solowym rajdzie od połowy boiska Brazylijczyka Neisona, który w 60 minucie podwoił rozmiary prowadzenia, podopieczni Łukasza Ganowicza mieli kilka okazji na postawienie kropki nad „i”.

Najlepszą okazję na dobicie przeciwnika zmarnował Biskup i pawłowiczanie podnieśli głowy w samej końcówce. Pomógł im w tym Mateusz Bednorz, bo to on po wrzutce Piotra Groborza z rzutu rożnego interweniował tak niefortunnie, że pokonał Mateusza Rosoła. Tej sztuki dokonał także w ostatniej akcji meczu Przemysław Brychlik, który po dośrodkowaniu Jakuba Szczęcha i zagraniu Leonarda Zmarzlika z najbliższej odległości zapewnił zespołowi Jana Furlepy remis.

– Mieliśmy swoje okazje w pierwszej połowie, a także przy wyniku 1:0 dla Gwarka – mówi Jan Furlepa. – Przy stanie 2:0 jednak to gospodarze panowali nad sytuacją na boisku i mogli nas dobić. Piłkarskie powiedzenie mówi jednak: „nie strzelisz to dostaniesz”. I to się potwierdziło. Mogę być dumny ze swojej drużyny, bo walczyła do końca i wywalczyła „zwycięski remis”.

– To była dla naszych młodych zawodników lekcja, że koncentrację trzeba utrzymywać do końca – wyjaśnia Łukasz Ganowicz. – Zabrakło nam sekund do zwycięstwa, bo po golu dla Pniówka sędzia zakończył mecz.

Gwarek Tarnowskie Góry – Pniówek 74 Pawłowice 2:2 (0:0)

1:0 – Biskup, 46 min (głową)
2:0 – Neison, 50 min
2:1 – Bednorz, 88 min
2:2 – Brychlik, 90+4 min

Sędziował Krzysztof Robert (Wrocław). Widzów 100.

GWAREK: Rosół – Będzieszak, Pleban, Trojanowski, Przystalski, Gendera (46. Pereira) – Rakowiecki (46. Bąk), Urbański (64. Czuban), Borycka, Pączka (46. Wiszniowski) – Biskup (81. Bednorz). Trener Łukasz GANOWICZ.

PNIÓWEK: Pońc – Glenc, Ciuberek, Szary, Groborz – Morcinek (83. Szczech), Trąd (72. Zmarzlik), Musioł (62. Hanzel), Herman (46. Wiciński) – Szatkowski, Brychlik. Trener Jan FURLEPA.

Żółte kartki: Będzieszak, Czuban, Biskup, Przystalski – Trąd, Wiciński, Groborz.