Remis w pierwszym sparingu

Piłkarze GKS-u Katowie zremisowali sparingowe spotkanie z trzecioligowym MKS-em Kluczbork 1:1.

Zawodnicy GKS-u w pierwszej połowie tworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych, jednak to rywale schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Gola w 32. minucie zdobył Filip Latusek.

Podopieczni trenera Rafała Góraka od razu rzucili się do odrabiania strat. Wyrównującego gola zdobyli na początku drugiej części gry. Piotr Kurbiel popisał się skutecznym strzałem po dokładnym podaniu od partnera z zespołu.

GKS mógł zakończyć ten mecz zwycięsko, jednak w 76. minucie Szymon Kiebzak nie wykorzystał rzutu karnego (dobrą interwencją popisał się bramkarz MKS-u).

GKS Katowice – MKS Kluczbork 1:1 (0:1)

0:1 Latusek, 32 min
1:1 Kurbiel, 50 min

GKS Katowice: Pierwsza połowa: Mrozek – Wojciechowski, Janiszewski, Kołodziejski, Pavlas – Woźniak, Jaroszek, Kościelniak, Gałecki, Sanocki – Kozłowski. Druga połowa: Mrozek – Grychtolik, Jędrych, Broda, Pavlas, Kurbiel, Jaroszek, Błąd, Urynowicz, Kiebzak – Szwedzik. Zagrali także: Kukulski i Flak.

MKS Kluczbork: (skład wyjściowy) Witek – Paradowski, Witkowski, Gierak, Przystalski, Pudlik, Jaszczak, Lewandowski, Włodarczyk, Latusek, zawodnik testowany.

Skra Częstochowa – Wólczanka Wólka Pełkińska 5:0 (2:0)

1:0 Wojtyra, 31 min
2:0 Milasius, 38 min
3:0 piłkarz testowany I, 63 min
4:0 Niedbałą, 64 min (k)
5:0 piłkarz testowany II, 71 min