Reprezentacja Polski. Kandydatów multum

Sześciu kandydatów zgłosiło się do konkursu na trenera męskiej kadry. Zdecydowanie więcej szkoleniowców chce prowadził nasze siatkarki, bo aż 24! Wśród chętnych jest tylko jeden Polak.


– Przez dłuższy czas nie nadchodziły żadne zgłoszenia. Można odnieść wrażenie, że zainteresowani nie chcieli ułatwiać zadania konkurentom i zapewne dlatego aplikacje napłynęły w ostatnim tygodniu. W sumie nadeszło sześć zgłoszeń, wśród których nie ma polskiego kandydata – powiedział o konkursie na selekcjonera biało-czerwonych członek prezydium zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Tomasz Paluch.

– Na adres dedykowany konkursowi żeńskiemu wpłynęły 24 aplikacje dotyczące stanowiska trenera kadry kobiet. Wśród nich jest jedna wysłana przez polskiego trenera. Od dnia ogłoszenia konkursu zainteresowanie było duże. W gronie aplikujących jest wiele bardzo ciekawych kandydatur – dodała z kolei przewodnicząca Komisji Siatkówki Kobiet Aleksandra Jagieło.

PZPS nie zdradzi na razie danych osobowych kandydatów, chyba że sami zainteresowani wyrażą na to zgodę. Nie wiadomo też, kiedy zapadną ostateczne decyzje.

– Jest to początek drogi wyboru trenerów kadr narodowych. Podczas najbliższych posiedzeń prezydium zarządu PZPS i zarządu podejmiemy kolejne kroki w celu wyłonienia najlepszych kandydatów. Uprzedzam ewentualne pytania – ostateczny termin wyboru trenerów będzie determinowany przede wszystkim czasem niezbędnym dla podjęcia najbardziej optymalnej decyzji, poprzedzonej rzetelną analizą – powiedział prezes PZPS Sebastian Świderski.

Konkursy na trenerów seniorskich kadr narodowych zostały ogłoszone 20 października w związku z rezygnacją Jacka Nawrockiego – selekcjonera kadry kobiet i wygaśnięciem kontraktu Belga Vitala Heynena – trenera kadry męskiej. Termin zgłoszeń upłynął o północy z soboty na niedzielę.


Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus