Reprezentacja Polski. Meksykański gigant

Pierwszy sprawdzian biało-czerwonych przed zbliżającymi się kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich. W Arena Gliwice zagrają w turnieju Energa Cup z udziałem Meksyku, Rosji i Tunezji.


Polacy w Gliwicach przebywają już od 4 czerwca. – Zaczęliśmy od przygotowania fizycznego, skupiliśmy się przez pierwsze dwa, trzy dni na tym, żeby ciężko popracować. Mamy świadomość, że zostało nam kilka dni na tego typu treningi. Kiedy zaczniemy już spotkania sparingowe, praktycznie do turnieju kwalifikacyjnego w Kownie będziemy w rytmie meczowym. Wszystkie elementy taktyczne, które chcemy zastosować w obronie i w ataku musimy dopracować do perfekcji – tłumaczy Michał Michalak, rzucający naszego zespołu.

Jak nasi siatkarze przyswoili sobie taktykę i zagrywki będzie można się przekonać dzisiaj i w niedzielę. W Arenie Gliwice odbędzie się bowiem turniej towarzyski Energa Cup 2021. Polacy w pierwszym meczu zmierzą się z Meksykiem. Goście awizują najsilniejszy skład ze swoją największą gwiazdą Gustavo Ayonem.

To były zawodnik klubów NBA: Orlando Magic, Milwaukee Bucks i Atlanta Hawks. W Europie grał m.in. w Realu Madryt, z którym dwukrotnie wygrał Euroligę. Obecnie jest kolegą Mateusza Ponitki w Zenicie St. Petersburg. W Gliwicach ma zagrać także Alex Perez Kauffman, który ostatnio występował w Fenerbahce Stambuł, a wcześniej w Żalgirisie Kowno i VEF Ryga.

W drugim spotkaniu Tunezja, prowadzona przez Dirk Bauermann, który był trenerem biało-czerwonych podczas EuroBasketu 2013 w Słowenii zmierzy się z Rosją. W ekipę z Afryki Północnej najważniejszym graczem jest Salah Mejri, środkowy ostatnio grał w Chinach, ale kibice mogą go też kojarzyć z występów w Dallas Mavericks i Realu Madryt. Timofiej Mozgow, czyli były gracz kilku klubów NBA oraz Andriej Woroncewicz powinni być z kolei jednymi z kluczowych graczy Rosji.

W niedzielnym finale zagrają zwycięzcy dzisiejszym meczów, a w meczu o trzecie miejsce pokonani.

Mecze Energa Cup mogą się odbyć z udziałem publiczności. Na poszczególne spotkania towarzyskie, zgodnie z harmonogramem luzowania obostrzeń, otwarta jest sprzedaż biletów na 50 procent możliwych do zajęcia miejsc.

Ceny wynoszą od 39 zł do 149 zł, w zależności od wybranej strefy. Cena dotyczy dnia meczowego (dwóch meczów). Zniżki przysługują dzieciom i młodzieży w wieku 8-18 lat, emerytom i rencistom – wstęp na podstawie legitymacji szkolnej lub emeryta/rencisty.ENERGA CUP 2021

Sobota, 12 czerwca

POLSKA – Meksyk (18.00)

Rosja – Tunezja (20.30)

Niedziela, 13 czerwca

Mecz o 3. miejsce (18.00)

Finał (20.30)


Na zdjęciu: Przed Mike’m Taylorem i jego podopiecznymi pierwsze sprawdziany.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze