Reprezentacja Polski. Mocna konkurencja

Nowy trener to nowe rozdanie, każdy będzie więc chciał się pokazać z jak najlepszej strony, każdy ma czystą kartę – mówi przed zbliżającym się sezonem reprezentacyjnym Tomasz Fornal, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.


W Spale trwa zgrupowanie naszej kadry. Wśród powołanych zawodników jest trzech z Jastrzębskiego Węgla: przyjmujący Tomasz Fornal, Rafał Szymura i libero Jakub Popiwczak. Dla nich reprezentacja to nie pierwszyzna, ale do tej pory zwykle swój pobyt w niej kończyli na treningach i grze w sparingach. Udział w meczach o stawkę był dla innych.

– Fajnie jest znaleźć się kolejny rok z rzędu w reprezentacji. Dla każdego sportowca granie z orzełkiem na piersi jest przyjemne i cieszę się, że po raz kolejny udało mi się znaleźć w gronie zawodników, którzy będą mogli reprezentować nasz kraj – powiedział Fornal.

Konkurencja wśród przyjmujących w kadrze jest ogromna. Nikola Grbić, nowy trener biało-czerwonych, na tej pozycji ma do dyspozycji aż ośmiu siatkarzy. – Szczęśliwie możemy powiedzieć, że jeśli chodzi o pozycję przyjmującego, to trener ma z kogo wybierać. To jak najbardziej cieszy, widać to było już w tamtym roku, treningi w Spale stały na wysokim poziomie – podkreślił Fornal. – Nie tylko w przyjęciu jest jednak duża konkurencja, na innych pozycjach również, każdy chce sobie zaskarbić zaufanie trenera. Mam nadzieję, że ta rywalizacja dużo nam da, możemy się spodziewać, że będzie zacięta – dodał.

Sezon reprezentacja rozpocznie od rozgrywek Ligi Narodów. Pierwszy turniej już 7-12 czerwca w Ottawie. Docelową imprezą będą jednak wrześniowe mistrzostwa świata. Fornal liczy, że tym razem udał się mu zakwalifikować do składu na mundial.

– Mam nadzieję, że uda mi się w niej znaleźć. Wcześniej jednak przed nami Liga Narodów i to tam trzeba będzie zaprezentować swoje umiejętności jak najlepiej. Chciałbym dostać więcej szans niż w ubiegłym roku, za kadencji trenera Vitala Heynen. Nowy trener to nowe rozdanie, każdy będzie więc chciał się pokazać z jak najlepszej strony, każdy ma czystą kartę – podkreślił.


Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus