Reprezentacja Polski. Na razie akcja Euro

Biało-czerwoni dziś wylatują do Turcji, gdzie w środę zainaugurują eliminacje mistrzostw Europy.


Zanim reprezentacja piłkarzy ręcznych rozpocznie rywalizację w mistrzostwach świata w Egipcie (13-31 stycznia), rozegra dwa spotkania z Turcją w eliminacjach Euro 2022. „Dwudziestka” wybrańców selekcjonera Patryka Rombla przełom roku spędziła w Płocku, odpoczywając i przygotowując się taktycznie do najbliższych spotkań. W sobotę kadrowicze odbyli sesję fotograficzną w nowych strojach – od meczu z Turkami nasi będą ubrani przez hiszpańską firmę Joma.

Dziś ekipa poleci do Stambułu, skąd do Eskisehir – miejsca potyczki – pojedzie autokarem. Spotkanie w środę rozpocznie się o godzinie 17.00 czasu w Polsce, transmisję przeprowadzi Eurosport.

– Lubię myśleć od meczu do meczu. Po spotkaniu z Rosją w Jastrzębiu-Zdroju (wygranym 25:23 – przyp. red.) koncentruję się na dwumeczu z Turcją. Bo to też jest nasz cel, abyśmy awansowali do mistrzostw Europy, na razie nadrzędny. Jeżeli chcemy, o tym realnie myśleć, to te dwa mecze musimy wygrać.

Czas na przygotowania do mundialu nadejdzie w odpowiednim momencie. Będziemy mieli go mało, ale wystarczająco, aby się w odpowiedni sposób przygotować. Teraz nie ma co zawracać sobie głowy starciem z Tunezją na mundialu. Zeszliśmy z obciążeń treningowych, przyjdzie świeżość – przekonuje skrzydłowy Orlen Wisły Płock Michał Daszek.

Drugi z meczów z Turcją został zaplanowany na 9 stycznia o godzinie 20.00 w Płocku. Po nim biało-czerwoni będą trenować w Orlen Arenie, do wylotu do Egiptu, który nastąpi 13 stycznia. Dwa dni później Polacy zainaugurują udział w MŚ z Tunezją, 17.01. zagrają z mistrzem Europy Hiszpanią, a 19.01. z Brazylią.


Czytaj jeszcze: Z Czuwarą do Egiptu

„Canarinhos” musieli wymienić dwóch zawodników ze składu na MŚ. Guilherme Borges i Jose Luciano zastąpili kontuzjowanych Matheusa Francisco (złamana ręka) i Gabriela Cerettę (uraz kolana). W ekipie są m.in. Leonardo Dutra (Orlen Wisła Płock) i były gracz płockiej drużyny Jose Guilherme de Toledo (CS Minaur Baia Mare).

Brazylijczycy pod okiem Marcusa Ricardo de Oliveiry trenują do 8 stycznia w bazie swojego komitetu olimpijskiego Rio Maior Sport Center w Portugalii. Dzień później już będą ćwiczyć w Kairze, a MŚ zainaugurują 15 stycznia z Hiszpanią.


Na zdjęciu: Michał Daszek (z prawej) i Arkadiusz Moryto, czyli siła polskiego prawego skrzydła.

Fot. facebook.com/handballpolska

Komentarze