Reprezentacja U-21. Było już tak dobrze…

Piękne trafienie rezerwowego Marcela Wędrychowskiego nie wystarczyło do wywiezienia kompletu punktów z Węgier. Kadra do lat 21 po błędzie Filipa Majchrowicza zremisowała 2:2.

Maciej Stolarczyk nie mógł być zadowolony z pierwszej odsłony pojedynku rozgrywanego Segedynie. Prowadzona przez niego młodzieżówka mogła spokojnie przed przerwą rozstrzygnąć losy spotkania i z czystą głową przystąpić do drugiej połowy. Tak jednak się nie stało, a polska młodzież podniosła nieskuteczność do rangi sztuki. Swoje okazje miał między innymi Filip Marchwiński, jednak nie potrafił odpowiednio wykończyć akcji. Bezbramkowy remis do przerwy nie był dla Polaków sprawiedliwym wynikiem.

Kilka minut po gwizdku sędziego rozpoczynającego drugą połowę gospodarze wyszli na prowadzenie. Zagranie Csaby Bukty z prawej strony boiska wykorzystał Andras Nemeth. Zawodnik belgijskiego Gentu wyprowadził Węgrów na prowadzenie i sprawił, że Stolarczyk i jego zespół znaleźli się w trudnym położeniu. Szczęśliwie dla jego drużyny Węgrzy popełnili kosztowny błąd. Jeden z gospodarzy zatrzymał piłkę ręką we własnym polu karnym. Arbiter Glenn Nyberg wskazał na rzut karny, który pewnie wykorzystał Adrian Benedyczak. 20 minut później na prowadzenie polską kadrę świetnym rajdem i uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził rezerwowy Marcel Wędrychowski.

Na tym jednak nie skończyły się emocje. Tuż przed doliczonym czasem gry starli się Daniel Csoka i Michał Skóraś. Obaj otrzymali upomnienie. Dla Skórasia była to druga żółta kartka i musiał opuścić murawę. Kilka chwil później liczebność drużyn się wyrównała po czerwonej kartce dla Samuela Majora. W samej końcówce Majchrowicz popełnił błąd. Źle wyszedł do piłki co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Nemeth po raz drugi trafił do polskiej siatki i zamknął wynik spotkania.

Węgry – Polska 2:2 (0:0)

1:0 – Nemeth, 48 min (asysta Bukta), 1:1 – Benedyczka, 61 min (rzut karny), 2:1 – Wędrychowski, 81 min (asysta Gruszkowski), 2:2 – Nemeth, 90+5 min (asysta Barath)

WĘGRY: Hegyi – Varju, Mosci, Csoka, Kerkez (82. Komaromi) – Bukta, Barath, Szendrei, Csonka (67. Major), Skribek (82. Barany)– Nemeth. Trener Zoltan GERA.

POLSKA: Majchrowicz – Nawrocki, Bejger, Kiwior, Karbownik – Bogusz (71. Wędrychowski), Poręba, Kamiński – Skóraś, Benedyczak (71. Szymczak), Marchwiński (90+6. Szelągowski. Trener Maciej STOLARCZYK.

Sędziował: Glenn Nyberg (Szwecja).Żółte kartki: Varju, Csoka, Mocsi – Bogusz, Skóraś. Czerwona kartka Skóraś (90. druga żółta kartka), Major (90+2 min, bezpośrednia, faul)