Piast Gliwice w 1/16 Pucharu Polski

Piast Gliwice awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski po wyjazdowym zwycięstwie z Resovią Rzeszów 4:0.

Dwie pierwsze bramki ekipa Waldemara Fornalik zdobyła po rzutach karnych. W 7. minucie na listę strzelców wpisał się Parzyszek, a w 45. minucie na listę strzelców wpisał się Steczyk.

Na kolejne dwa trafienia kibice Piasta musieli uzbroić się w cierpliwość. Arkadiusz Pyrka popisał się dwoma dynamicznymi rajdami, które zakończył celnymi strzałami. 17-latek, został bohaterem spotkania, ustalając wynik meczu.

Resovia Rzeszów – Piast Gliwice 0:4 (0:2)

0-1 Parzyszek, 8 min
0-2 Steczyk, 45 min
0-3 Pyrka, 88 min
0-4 Pyrka 90 min

Resovia: Zapytowski – Geniec, Kubowicz, Domoń, Adamski – Kuczałek, Demianiuk (67. Wasiluk), Dziubiński (46. Radulj), Hebel,  Feret (46. Czernysz) – Brychlik.

Piast: Plach – Kirkeskov, Czerwiński, Huk, Konczowski – Vida (61. Milewski), Hyjek, Sokołowski (76. Lipski), Badia (76. Jodłowiec) – Parzyszek (70. Żyro), Steczyk (70. Pyrka).